Dom » Budownictwo

Szkło przeciwsłoneczne wspiera walkę z upałem

Szkło przeciwsłoneczne wspiera walkę z upałem
Zobacz więcej zdjęć »
Upały rozgościły się w Polsce na dobre. Wielu z nas poszukuje sprawdzonych sposobów, jak przetrwać wysokie temperatury we własnych domach czy mieszkaniach. Dobrym rozwiązaniem, które może pomóc w ograniczeniu problemu u jego podstawy jest zastosowanie w oknach szyb przeciwsłonecznych.

W celu powstrzymania ciepła i oślepiających promieni słonecznych, wielu z nas opuszcza wewnętrzne rolety i żaluzje, włącza wentylatory, a z powodu niewystarczających efektów, decyduje się na mniej konwencjonalne sposoby radzenia sobie z upałami. Rozwiązania okazują się być nieefektywne, warunki wewnątrz pomieszczeń niekomfortowe, a metody regulacji temperatury przy użyciu systemów chłodzenia i klimatyzacji okazują się często zbyt drogie. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pomoże zmniejszyć problem nadmiaru ciepła i ograniczyć koszty chłodzenia – są nim szyby przeciwsłoneczne, takie jak Pilkington Suncool™.

Chronimy przed słońcem – kompleksowo

Szeroka gama szyb przeciwsłonecznych z wysokoefektywną powłoką Pilkington Suncool™ umożliwi odpowiedni dobór szkła w zależności od umiejscowienia przeszkleń w budynku, ale również ich położenia względem stron świata i ekspozycji na słońce. Odpowiednio dobrane szkło pozwoli doświetlić wnętrza i ograniczyć efekt ich nadmiernego przegrzewania. Powłoka na szkle odbija energię słoneczną na zewnątrz budynku, zmniejszając zapotrzebowanie na chłodzenia, a tym samym znacznie zwiększając efektywność energetyczną obiektu. Dodatkowo, niskoemisyjne właściwości powłoki sprawiają, że tego rodzaju szyby sprawdzają się również w chłodniejszych miesiącach.

Inwestycja na upalne lata

Szyby przeciwsłoneczne gwarantują skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, dzięki czemu są coraz bardziej popularne w sektorze mieszkaniowym. Umożliwiają projektowanie przeszkleń o dużych wymiarach, będących obecnie popularnym trendem wśród właścicieli mieszkań i deweloperów. Właściwości przeciwsłoneczne szyb są pożądane w szczególności na południowych elewacjach budynków. „Szyby zespolone z wykorzystaniem szkła Pilkington Suncool™ 50/25 pozwalają na ograniczenie przepuszczalności energii słonecznej do 27%, podczas gdy w standardowej szybie zespolonej parametr ten wynosi około 63%” – tłumaczy Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. „Należy także pamiętać o przestrzeganiu warunków technicznych, które dla nasłonecznionej elewacji wymagają ograniczenia przepuszczalności energii słonecznej do 35%.”

Jedna szyba – wiele korzyści

Dobierając szkło, oprócz optymalnej temperatury, trzeba wziąć pod uwagę szereg innych aspektów pomagających wykreować komfortowe wnętrza. W celu osiągnięcia dodatkowych korzyści, szyby przeciwsłoneczne z gamy Pilkington Suncool™ mogą być łączone z wieloma innymi produktami marki Pilkington.

Jednym z najnowszych rozwiązań, cieszących się dużym zainteresowaniem projektantów, są szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun ze zintegrowanymi żaluzjami ScreenLine®. „Wbudowane żaluzje weneckie, plisowane lub rolowane, dają możliwość indywidualnej kontroli poziomu przepuszczalności światła i energii słonecznej, a tym samym pomagają w ograniczaniu przegrzewania się pomieszczeń” – mówi Szymon Piróg.

Dzięki zaspokojeniu potrzeb tysięcy użytkowników, zarówno komercyjnych jak i indywidualnych, wykorzystanie szyb przeciwsłonecznych w przeszkleniach dobrze przyjęło się na polskim rynku. Rosnąca świadomość deweloperów jak i właścicieli prywatnych obiektów mieszkalnych, pozwala na dobór odpowiednich szyb już na etapie ich projektowania. Kompleksowe podejście do kwestii ochrony przed słońcem z pewnością sprawi, że w przyszłości schronienia przed upałami będziemy poszukiwać we własnych domach.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »