Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Szkoła wodoru na AGH

Szkoła wodoru na AGH
Zobacz więcej zdjęć »
Są jeszcze miejsca na rozpoczynające się w najbliższą środę warsztaty III Szkoły Letniej Polskiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych w AGH w Krakowie.

Na warsztatach podejmowane będą, między innymi, tematy ogniw paliwowych. To już dostępne w ofercie komercyjnej urządzenia, które pozwalają na uzyskanie energii elektrycznej i ciepła bezpośrednio z zachodzącej w nich reakcji chemicznej (elektrokatalizy). Uczestnicy spotkań zapoznają się z termodynamicznymi podstawami ogniw paliwowych, zachodzącymi w nich procesach oraz z komercyjnymi zastosowaniami ogniw paliwowych (stosowanych np. do zasilania budynków mieszkalnych, szpitali, małych fabryk).

Jednym z wyzwań, przed którymi stoją dzisiaj praktycy i teoretycy energetyki wodorowej jest stworzenie materiałów do budowy ogniw, które przyczynią się do zwiększenia opłacalności i efektywności tej technologii. Podczas III Szkoły Letniej podejmowane będą próby odpowiedzi na pytanie m.in. o metody badań nad takimi materiałami, ich projektowaniem oraz procesem ich nisko- i wysokotemperaturowej produkcji. Na spotkaniach ponadto poruszona zostanie problematyka otrzymywania wodoru, energetyki jądrowej i zgazowania węgla.

„Uwzględniając, że żaden ośrodek akademicki w Polsce nie prowadzi kompleksowego kształcenia w kierunku energetyki wodorowej, udział w warsztatach dla wielu może być jedyną okazją do bliższego zapoznania się z tym tematem", - mówi Prof. Dr hab. Janina Molenda, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych. „Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywom takim jak Szkoła zaszczepimy zainteresowanie i upowszechnimy wiedzę o czystych technologiach energetycznych wśród młodej kadry naukowej".

Warsztaty odbędą się w dniach 15-17 września 2010r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. III Szkoła Letnia została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji dostępne jest na stornie: www.hydrogen.edu.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rzecznik@hydrogen.edu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


kwiaciarnie bielsko-biała
kwiaciarnia kwiatowa bielsko biała wysyłamy kwiaty pocztą kurierską pod wskazany adres do białej nawet w ciągu godzin
atelier llc
innovation we believe technology enabled disruptive is shaping a finance industry

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »