Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Szkoła wodoru na AGH
Zobacz więcej zdjęć » |
Na warsztatach podejmowane będą, między innymi, tematy ogniw paliwowych. To już dostępne w ofercie komercyjnej urządzenia, które pozwalają na uzyskanie energii elektrycznej i ciepła bezpośrednio z zachodzącej w nich reakcji chemicznej (elektrokatalizy). Uczestnicy spotkań zapoznają się z termodynamicznymi podstawami ogniw paliwowych, zachodzącymi w nich procesach oraz z komercyjnymi zastosowaniami ogniw paliwowych (stosowanych np. do zasilania budynków mieszkalnych, szpitali, małych fabryk).
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jednym z wyzwań, przed którymi stoją dzisiaj praktycy i teoretycy energetyki wodorowej jest stworzenie materiałów do budowy ogniw, które przyczynią się do zwiększenia opłacalności i efektywności tej technologii. Podczas III Szkoły Letniej podejmowane będą próby odpowiedzi na pytanie m.in. o metody badań nad takimi materiałami, ich projektowaniem oraz procesem ich nisko- i wysokotemperaturowej produkcji. Na spotkaniach ponadto poruszona zostanie problematyka otrzymywania wodoru, energetyki jądrowej i zgazowania węgla.
„Uwzględniając, że żaden ośrodek akademicki w Polsce nie prowadzi kompleksowego kształcenia w kierunku energetyki wodorowej, udział w warsztatach dla wielu może być jedyną okazją do bliższego zapoznania się z tym tematem", - mówi Prof. Dr hab. Janina Molenda, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych. „Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywom takim jak Szkoła zaszczepimy zainteresowanie i upowszechnimy wiedzę o czystych technologiach energetycznych wśród młodej kadry naukowej".
Warsztaty odbędą się w dniach 15-17 września 2010r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. III Szkoła Letnia została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Więcej informacji dostępne jest na stornie: www.hydrogen.edu.pl.
Nadesłał:
rzecznik@hydrogen.edu.pl
|
Komentarze (0)