Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Szkolni wolontariusze w akcji „Pola nadziei”

Szkolni wolontariusze w akcji „Pola nadziei”
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienią posadzili żonkile, a teraz wezmą udział w żonkilowej kweście na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci.Wolontariusze z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” przyłączyli się do akcji „Pola nadziei”.

Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca białostockie hospicjum już po raz ósmy organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei”. Jest to kampania propagująca ideę wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To też międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, są rozdawane w ulicznych kwestach, a pieniądze przeznaczone zostają na potrzeby podopiecznych białostockiego hospicjum.

Wolontariusze ZSS przy Fabrycznej uczestniczą w akcji co roku.

- Przyłączamy się do akcji,  ponieważ uwrażliwia ona młodzież na problemy dzieci zmagających się z chorobą nowotworową – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu.

W tym roku uczniowie z Fabrycznej będą kwestowali w sklepie PSS Społem na Bojarach. Bartek Romanowski, wolontariusz i  koordynator szkolnej akcji przyznaje, że on i jego koledzy kochają pomagać.

- To ogromna frajda i źródło naprawdę wielkiego szczęścia nie tylko dla wspieranych osób, ale też dla wolontariuszy. Dlatego właśnie warto się zaangażować - możemy zrobić wspaniałą przysługę dzieciakom, poświęcając jedynie kilka chwil swojego czasu – mówi.  

Żonkilowa kwesta” na Podlasiu odbędzie się w dniach 12 i 13 maja. Pierwszego dnia wolontariuszy w żółtych koszulkach będzie można spotkać w galeriach handlowych i sklepach PSS Społem, drugiego przed kościołami i cerkwiami, w centrum miasta i w parkach.

W tym roku w Białymstoku kwestować będą również dziennikarze białostockiej telewizji, aktorzy z Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, członkowie zespołu Kurpie Zielone, zawodnicy Drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok i piłkarze z Jagiellonii.

W sumie w akcji na Podlasiu uczestniczyć będzie 1100 wolontariuszy w Białymstoku, Łomży, Sokółce, Bielsku Podlaskim, Supraślu, Wasilkowie, Korycinie, Gródku, Dąbrowie Białostockiej, Czarnej Białostockiej, Jaświłach, Goniądzu, Różanymstoku, Tykocinie, Łapach, Kleszczelach, Czeremsze, Jedwabnem, Trzciannem, Miastkowie, Orli i Dubiczach Cerkiewnych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »