Technologie » Komputery

Sztuka znakowania – przejrzystość i transparentność procesów magazynowych

Właściwe oznakowanie obiektów w ekosystemie magazynowym jest podstawowym i najważniejszym warunkiem decydującym o optymalnym przebiegu procesów tam zachodzących.

To właśnie znane nam wszystkim kody kreskowe i szybko rozwijająca się technologia RFID są gwarantami skuteczności i efektywności gospodarki magazynowej. Poznajmy zatem najlepsze praktyki i standardy związane ze znakowaniem towarów w magazynie.

  Głównym powodem, dla którego przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenie systemów automatycznej identyfikacji jest optymalizacja procesów, przede wszystkim magazynowych, ale również spedycyjnych, produkcyjnych czy logistycznych. W przypadku obszarów magazynowych stosuje się systemy WMS, które „spajają” działanie wszystkich urządzeń peryferyjnych i zarządzają danymi potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania magazynu. W klasycznym układzie system WMS jest obsługiwany za pomocą terminali mobilnych oraz drukarek kodów kreskowych, które są skomunikowane z serwerem za pomocą sieci radiowej. Jednak niektóre z tych elementów są powoli zastępowane przez nowocześniejsze, inne natomiast, zmieniają swoje zastosowanie, ale wciąż niepodzielnie w magazynach na całym świecie królują kody kreskowe jako najtańsza i najskuteczniejsza metoda oznaczeń obiektów w magazynie.

Kody kreskowe umożliwiają bezbłędną identyfikację od lat 70-tych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią znakowania od wielu lat jest kod kreskowy. Jest to wzór złożony z kontrastujących ze sobą pól, najczęściej kresek (od czego wywodzi swą nazwę) uporządkowanych w sposób umożliwiający jego odczytanie przez specjalne urządzenie. Jego głównym zadaniem jest szybka i bezbłędna identyfikacja oznaczonych nim przedmiotów.* Pierwsze swoje zastosowania kody kreskowe znalazły w identyfikacji wagonów kolejowych (rozwiązanie wdrożone w 1967 r. przez Association of American Railroad), ale prawdziwy rozwój tej metody identyfikacji przypadł na lata 70 i 80 XX wieku. Wówczas to kody kreskowe zostały zastosowane w handlu detalicznym ułatwiając i przyspieszając proces sprzedaży.**

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/rfid/sztuka_znakowania_przejrzystosc_i_transparentnosc_procesow_magazynowych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »