Technologie » Komputery

Szybki czarno-biały druk z Konica Minolta bizhub 601 i bizhub 751

Szybki czarno-biały druk z Konica Minolta bizhub 601 i bizhub 751
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe urządzenia Konica Minolta bizhub 601 i bizhub 751 to szybkie centra komunikacyjne z funkcją czarno-białego drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania.

Firma Konica Minolta wprowadza na rynek polski dwa nowe, szybkie urządzenia wielofunkcyjne (MFP) – bizhub 601 i bizhub 751. Dzięki funkcjonalności drukowania, kopiowania, skanowania i obsłudze transmisji faksowych, nowe urządzenia bizhub są dobrze przygotowane do roli centrum komunikacyjnego. Systemy zostały zaprojektowane z myślą o centralnych działach reprodukcji (CRD) i jednostkach organizacyjnych w większych firmach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Chociaż obecnie na rynku urządzeń do drukowania rośnie popyt na drukarki kolorowe, wielu naszych klientów planuje zakup niezawodnej, wydajnej drukarki czarno-białej” – powiedział Jarosław Lao, Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska. „Dotyczy to szczególnie segmentu szybkiego druku o dużej wydajności, w którym bizhub 601 i 751 ciągle odgrywają ważną rolę.”

Środowiska biurowe i centralne działy reprodukcji mogą rzeczywiście wykorzystać zdolność obu urządzeń do szybkiego drukowania dużej liczby stron. Dzięki zastosowaniu procesora 1 GHz oraz zaawansowanych rozwiązań, takich jak Gigabitowy Ethernet, 1 GB pamięci RAM i opcjonalny twardy dysk o pojemności 80 GB, oba urządzenia bizhub są dobrze przygotowane do niezawodnej i szybkiej realizacji dużych zadań drukowania. W ciągu minuty bizhub 601 i 751 drukują z szybkością odpowiednio 60 i 75 stron czarno-białych.

Urządzenia bizhub 601 i 751, wyposażone w odpowiednie dodatkowe opcje wykańczania, umożliwiają dalszą obróbkę dużych zadań. Drukowanie z poddrukiem, łączenie arkuszy zadrukowanych z jednej i z obu stron, łączenie arkuszy w różnych formatach, dodawanie okładek i przekładek to tylko niektóre z dostępnych funkcji, dzięki którym można na przykład łatwo uzupełniać czarno-białe broszury o kolorowe okładki. Funkcja składania listów zastępuje ręczne składanie, na przykład podczas przygotowywania materiałów reklamowych. Z kolei składanie typu Z ułatwia przygotowywanie ulotek.

bizhub 601 i bizhub 751 to nie tylko szybkość i duże nakłady, ale także wszechstronna elastyczność. Dzięki zastosowaniu dużego, pełnokolorowego wyświetlacza, instalowanego już w innych urządzeniach z rodziny bizhub, można wygodnie korzystać z różnych funkcji, takich jak drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Elastyczność dotyczy także wykorzystania różnych nośników druku. Użytkownicy mogą wybierać papier o formacie od A6 do A3+ i gramaturze do 200 g/m2. Zastosowanie sześciu podajników papieru umożliwia użycie nawet sześciu różnych rodzajów nośników w ramach jednego zadania drukowania. Pojemność podajników obu urządzeń bizhub, sięgająca maksymalnie do 7600 arkuszy, gwarantuje gotowość do ciągłego drukowania dużych nakładów. Ich zawartość można uzupełniać nie przerywając pracy urządzenia.

„Technologia bizhub Open API zapewnia jednolitą platformę do sprawnej integracji z oprogramowaniem innych producentów” – powiedział Jarosław Lao. „Za pomocą tego otwartego interfejsu można szybko i łatwo opracować schematy workflow do indywidualnych zastosowań. W połączeniu z pakietem PageScope Enterprise Suite, przeznaczonym do kompleksowego monitorowania i zarządzania, nasze urządzenia są niezwykle elastyczne i gotowe do wykorzystania w wybranych środowiskach IT i drukowania. To kolejna zaleta tych wydajnych urządzeń.”

Elastyczność nie prowadzi do kompromisów w zakresie bezpieczeństwa informacji, dlatego też urządzenia bizhub 601 i 751 można wyposażyć w różne metody kontroli dostępu. Oba urządzenia mogą uwierzytelniać użytkowników za pomocą nowoczesnej metody rozpoznawania układu naczyń krwionośnych w palcach (autoryzacja biometryczna) lub przy pomocy kart zbliżeniowych. Certyfikat zgodności z ISO 15408 EAL3 potwierdza zaawansowaną funkcjonalność w zakresie zabezpieczeń.

Modele Konica Minolta bizhub 601 i bizhub 751 są objęte 12 - miesięczną gwarancją. Urządzenia można nabyć w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u partnerów handlowych firmy. Urządzenie Konica Minolta bizhub 601 dostępne jest w cenie od 37950 PLN netto (cena uzależniona od konfiguracji), a urządzenie bizhub 751 od 43700 PLN netto (cena uzależniona od konfiguracji).


Do urządzeń Konica Minolta rekomenduje markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń oraz właściwą jakość wydruków. 
Papiery Konica Minolta to: 3 rodzaje papierów biurowych – Konica Minolta Standard, Konica Minolta Profi, Konica Minolta Original (format A3, A4, gramatura 80g/ m2), papiery Color Copy – stworzone specjalnie z myślą o kolorowym druku cyfrowym (format A3, A4, A3+, SRA3, szeroki zakres gramatur i powierzchni), papiery IQ Color – papiery kolorowe (format A3, A4, gramatura 80 i 160g/ m2), papiery ozdobne Top Style oraz papier banerowy Smart Line (format 1200x297 mm, gramatura 170 g/m2). 

Informacje o firmie Konica Minolta
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi dla biznesu, usprawniające procesy związane z drukowaniem, kopiowaniem i archiwizacją dokumentów. 
Konica Minolta jest producentem i dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Konica Minolta stale powiększa swoją ofertę, koncentrując się na urządzeniach do druku w kolorze. 
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej www.konicaminolta.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »