Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Gospodarka » Przemysł

Szyby fasadowe PRESS GLASS w kolejnych centrach w Krakowie

Szyby fasadowe PRESS GLASS w kolejnych centrach w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienią rozpocznie działalność Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

To już kolejna w tym mieście duża inwestycja, w której wykorzystano szyby fasadowe – specjalizującej się w produkcji szyb dla budownictwa – firmy PRESS GLASS. Wcześniej zastosowano je m.in. w budowie Centrum Kongresowego ICE.
 
Centrum Energetyki to dwa budynki, które obejmą w sumie aż 38 specjalistycznych laboratoriów. Konstrukcja, za której projekt odpowiedzialni są architekci z Biura Rozwoju Krakowa, wyróżnia się m.in. prostym kształtem oraz ulokowanym na dachu półprzejrzystym pawilonem.
 
W ubiegłym roku otwarto z kolei Centrum Kongresowe ICE. Krakowski kompleks należy do najbardziej prestiżowych obiektów tego typu w Europie. Jedną z głównych cech rozpoznawczych projektu jest przeszklone, trzypoziomowe foyer z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu. Plan obiektu to dzieło dwóch polskich architektów – Krzysztofa Ingardena oraz Jacka Ewý. W pracach koncepcyjnych uczestniczyli jednak także projektanci z japońskiego biura Araty Isozakiego.
 
Obie inwestycje należą do największych projektów budowlanych w Krakowie, w których wykorzystano szyby fasadowe PRESS GLASS.
 
Dla Centrum Energetyki AGH dostarczyliśmy zespolone szyby fasadowe oraz pojedyncze szyby laminowane. W przypadku budowy Centrum Kongresowego ICE realizacja dotyczyła szyb fasadowych” – informuje PRESS GLASS.
 
Centrum Kongresowe ICE otwarto w październiku 2014 r., a oficjalna inauguracja działalności Centrum Energetyki AGH zaplanowana jest na jesień 2015 r.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »