Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Targi INTOUREX - gratka dla turystów

Festiwal filmów o regionach, konkursy dla dzieci i dorosłych, wyjątkowe promocje biur podróży, prezentacje polskich regionów turystycznych – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają gości Międzynarodowych Targów Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku „INTOUREX”. Początek targów – 18 lutego w Sosnowcu.

Po raz pierwszy podczas targów INTOUREX zostanie w tym roku zorganizowany „SOSNOWIEC Tour Film 2011”.  Wydarzenie, organizowane we współpracy z Agencją Footage, będzie okazją do prezentacji i promocji polskich gmin, ich walorów turystycznych i ciekawostek etnograficznych. Miasta i gminy, które zgłosiły swoje filmy do festiwalu wezmą udział w powiązanym z nim konkursie.

Podczas trzech dni targowych jury, złożone ze znanych podróżników i osób związanych zawodowo z turystyką, oceni zgłoszone materiały filmowe. Oceniać je będą mogli także wszyscy zwiedzający targi „INTOUREX”. Wspólne głosy jury i widzów wskażą zwycięzców. Trzy najlepsze filmy zostaną wyemitowane w specjalnym programie „Tydzień w Polsce”, prowadzonym przez Daniela Olbrychskiego na antenie ogólnopolskiego pasma Travel Chanel i TVP Polonia.
Wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursu wyświetlone będą w kinie festiwalowym Expo Silesia oraz wyemitowane w paśmie turystycznym nowej telewizji satelitarnej TVR i w telewizji internetowej TV EXPO.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku „INTOUREX” organizowane są w Sosnowcu już po raz czwarty. Tegoroczna edycja potrwa od 18 do 20 lutego. Obok bogatej oferty wczasów i wycieczek, na targach będzie można zapoznać się z krajowymi i zagranicznymi regionami turystycznymi, ofertami ośrodków odnowy biologicznej i rekreacji, uzdrowisk, gospodarstw agroturystycznych. Dla zwiedzających organizatorzy targów przygotowali ponadto m.in. konkursy, w których będzie można wygrać wycieczki, a dla dzieci - konkurs rysunkowy „Wymarzone wakacje”.

Podczas targów swoje propozycje przedstawią też regiony oraz miasta, zainteresowane przyciągnięciem turystów. Pod hasłem „Świętokrzyskie czaruje – poleć na weekend!” swoje walory zaprezentuje województwo świętokrzyskie. Udział w targach to jeden z elementów kampanii promocyjnej regionu, prowadzonej właśnie pod tym hasłem. Kampania zdobyła w ubiegłym roku Grand Prix w konkursie Złote Formaty, w kategorii „działalność promocyjna”. Otrzymała też nagrodę specjalną Polskiej Organizacji Turystyki. Realizując plan promocji regionu Zarząd Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o współpracy z centrum targowo – wystawienniczym Expo Silesia przy organizacji targów turystycznych. Dzięki temu zarówno wystawcy, jak i zwiedzający targi „INTOUREX 2011” będą mieli okazję poznać wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region, bogaty w okazy chronionej fauny i flory, pełen zabytków architektury i unikatowych w skali Europy śladów osadnictwa.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku „INTOUREX” organizowane są w centrum targowo-wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu już po raz czwarty. Tegoroczna edycja potrwa od 18 do 20 lutego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kolporter Biuro Prasowe

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »