Dom » Budownictwo

TECHNISTONE na Międzynarodowych Targach Kamieniarskich MARMOMACC

TECHNISTONE na Międzynarodowych Targach Kamieniarskich MARMOMACC
Zobacz więcej zdjęć »
Od 30 września do 3 października w Weronie odbywać się będą targi Marmomacc – jedno z najważniejszych wydarzeń z branży kamieniarskiej. Wśród przedsiębiorstw prezentujących swoją ofertę nie zabraknie również firmy TECHNISTONE, wiodącego europejskiego producenta płyt wykonanych z konglomeratu.

Targi Marmomacc nie tylko imponują rangą, ale także zadziwiają rozmachem. Poprzednia edycja zgromadziła 1500 wystawców z 58 krajów oraz przyciągnęła ponad 65 000 odwiedzających ze 145 państw. W tym roku organizatorzy przewidują jeszcze większą frekwencję ze względu na jubileusz 50-lecia istnienia imprezy. Z tej okazji na gości czekać będzie wiele atrakcji oraz liczni wystawcy, przedstawiający swój asortyment. Wśród nich znajdzie się także TECHNISTONE, który po długiej przerwie wraca na targi prezentując swoją najnowszą ofertę. W tym roku myślą przewodnią firmy jest powrót do natury, która zainspirowała projektantów do stworzenia unikalnej kolekcji blatów wzorowanych na naturalnym kamieniu. Przedłużeniem tej koncepcji jest unikalny projekt pawilonu wystawienniczego, zwracającego uwagę niebanalnym wystrojem nawiązującym do atmosfery europejskich lasów. Stanowisko TECHNISTONE będzie można znaleźć w Hali 11 pod numerem D5.

 

Natura inspiruje

Podczas włoskich targów po raz pierwszy zaprezentowana zostanie wyjątkowa linia blatów konglomeratowych – Noble Collection 2016. Jest to kontynuacja inspirowanej włoskimi marmurami serii Noble, z wielkim sukcesem wprowadzonej  na rynek w roku ubiegłym.  Podczas tworzenia najnowszej kolekcji natchnieniem dla projektantów była dzikość i autentyczność nieujarzmionej natury, kuszącej swoją niedostępnością i wabiącej zagadkowością.

- Kolory ziemi, surowe formy czy chropowate faktury powierzchni użytkowych znajdują coraz szersze zastosowanie w nowoczesnych koncepcjach architektonicznych, a kolekcja Noble 2016 doskonale wpisuje się w ten trend. Zbliżone do naturalnych kamieni wybarwienia powierzchni TECHNISTONE z jednej strony zbliżają do natury, z drugiej oferują najwyższej klasy design w postaci produktu o wyjątkowych parametrach użytkowych – przyznaje Krzysztof Piotrowski, Specjalista ds. Produktu z firmy TECHNISTONE.

 

W skład najnowszej kolekcji Noble 2016 wchodzi siedem niepowtarzalnych wybarwień, które, podobnie jak dotychczasowe linie, dedykowane są wnętrzom, których lokatorzy cenią sobie najwyższą jakość zastosowanych materiałów oraz oryginalne, efektowne wzornictwo.

Nawiązaniem do inspiracji przyrodą jest także przyciągające uwagę stanowisko ekspozycyjne firmy, które, tak jak współczesny rynek kamieniarski, łączy naturę z możliwościami, jakie daje współczesna technologia. Wśród bujnych zarośli i kamiennych dekoracji znaleźć będzie można interaktywne stanowiska pomocne w zdobyciu informacji na temat wystawcy oraz jego asortymentu. Przez cały czas trwania targów do dyspozycji gości będą polskojęzyczni managerowie produktów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

Bogactwo oferty

Poza najnowszą kolekcją firma TECHNISTONE zaprezentuje na targach uznane już produkty, cieszące się niesłabnącą popularnością. Znajdzie się wśród nich wspomniana wcześniej, inspirowana włoskimi marmurami kolekcja Noble, popularna i wyjątkowo efektowna linia Starlight Collection, w skład której wchodzą powierzchnie zawierające kawałki zwierciadeł oraz drobinki szkła, wyróżniająca się łagodną, stonowaną kolorystyką Harmonia Collection czy nawiązująca do najpiękniejszych dzieł natury seria Rustic Collection. Odwiedzający stanowisko goście będą mogli osobiście przekonać się o walorach estetycznych produktów – specjalnie dla nich przygotowana zostanie efektowna ekspozycja prezentująca wszystkie gatunki powierzchni oraz rodzaje wybarwień, a także poręczny zestaw próbników. Wzbogaceniu wiedzy na temat właściwości użytkowych oraz parametrów technicznych konglomeratów kwarcowych TECHNISTONE służyć będą polsko – i anglojęzyczne foldery i katalogi, w przystępny sposób prezentujące najważniejsze cechy produktów.

Poza ofertą firm wystawienniczych na gości czekać będą także liczne atrakcje z widowiskowym Włoskim Teatrem Kamienia na czele. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, szkoleniach, konkursach oraz licznych spotkaniach z architektami. O randze i statusie wydarzenia świadczy także fakt, iż 50., jubileuszową edycję Międzynarodowej Wystawy Designu i Technologii Kamieniarskiej Marmomacc swoim patronatem objęło Włoskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (MISE).

 

International Trade Fair MARMOMACC

Werona, 30 września – 03 października 2015

Pawilon TECHNISTONE: Hala 11, stanowisko D5

Więcej na: www.technistone.com/verona2015/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »