Technologie » Internet

Technologia Dynamic Whitelist firmy Kaspersky Lab polecana przez ekspertów z laboratoirum AV-TEST

Technologia Dynamic Whitelist firmy Kaspersky Lab polecana przez ekspertów z laboratoirum AV-TEST
Zobacz więcej zdjęć »
Laboratorium badawcze AV-TEST, po przeprowadzeniu niezależnego testu, przyznało technologii Dynamic Whitelist opracowanej przez Kaspersky Lab certyfikat „Approved Whitelisting Service”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Technologia ta, zintegrowana z wieloma rozwiązaniami bezpieczeństwa firmy, została zaprojektowana do ochrony komputerów przy użyciu bazy danych zaufanego oprogramowania. 

Do udziału w teście zostało zaproszonych kilka firm zajmujących się tworzeniem produktów zapewniających wszechstronną ochronę oraz wyspecjalizowanych rozwiązań z technologią białych list. Jednak, Kaspersky Lab był jedynym producentem, który zgodził się na wzięcie udziału w analizie. Eksperci z AV-TEST docenili wysoki poziom niezawodności i skuteczności rozwiązania Kaspersky Lab przyznając firmie certyfikat „Approved Whitelisting Service”. 

Codziennie w internecie pojawia się ponad 200 000 nowych próbek szkodliwego oprogramowania. Dlatego, w pewnych okolicznościach, ochrona może być znacznie skuteczniejsza i wydajniejsza dzięki wykorzystaniu bazy danych sprawdzonych i „czystych” programów – swego rodzaju białej listy. Oczywistym jest, że zawsze będzie znacznie więcej szkodliwych programów niż legalnych, zatem niezawodność technologii Whitelisting zależy od specyfiki jej implementacji: zasięgu bazy danych znanych plików, prędkości działania i innych parametrów. 

W trakcie testu, prowadzonego między listopadem 2012 r. a lutym 2013 r., technologia Dynamic Whitelist firmy Kaspersky Lab została poddana pięciu grupom testów w celu określenia, jak dobrze radzi sobie z rozwiązywaniem różnych zadań. Do analizowanych parametrów należały: zasięg bazy danych, jakość, prędkość, wskaźnik fałszywych alarmów oraz jakość trybu domyślnej odmowy, w którym dozwolone są wyłącznie aplikacje znajdują się na białej liście. 

Eksperci z AV-TEST użyli własnej bazy danych zawierającej około 20 milionów plików popularnego oprogramowania. Aby warunki testu były jak najbliższe rzeczywistym, oprogramowanie zostało pobrane zarówno ze stron producentów, jak i innych zasobów, poprzez które mogą być rozsyłane nieaktualne lub zmodyfikowane wersje programów. 

Rozwiązanie Kaspersky Lab może pochwalić się imponującymi wynikami we wszystkich pięciu testach. Analiza wykazała, że baza danych Dynamic Whitelist opracowana przez Kaspersky Lab zawiera 97,5% wszystkich programów należących do sektora korporacyjnego oraz 96% aplikacji wykorzystywanych przez użytkowników domowych. Dodatkowo, rozwiązanie wykazało „znajomość” wszystkich ważnych plików systemów Windows, w tym najnowszego - Windows 8. System nie wygenerował nawet jednego fałszywego alarmu, poprawnie identyfikując wszystkie czyste pliki i aplikacje. 

„Chociaż ochrona komputerów przy użyciu technologii białych list jest już od dawna uznawana przez ekspertów za niezawodną i obiecującą metodę, jej implementacja może być różna w zależności od producenta”, powiedział Władimir Zapoljański, dyrektor działu Global Product and Technology Intelligence, Kaspersky Lab. „Certyfikat AV-TEST oznacza, że niezawodność i skuteczność naszego rozwiązania została potwierdzona przez niezależnych ekspertów. Ta ocena jest dobrą rekomendacją dla naszych klientów w odniesieniu do produktów dostępnych na rynku”. 

Baza danych Dynamic Whitelist firmy Kaspersky Lab obejmuje informacje o ponad 700 milionach unikatowych plików aplikacji i jest na bieżąco uaktualniana przez firmę, przy współpracy ponad 300 producentów oprogramowania. 

Technologia Dynamic Whitelist jest zintegrowana z produktami Kaspersky Lab dla użytkowników domowych oraz dla firm, w tym Kaspersky Internet Security 2013 i Kaspersky Endpoint Security. 

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez laboratorium AV-TEST jest dostępny na stronie http://media.kaspersky.com/en/business-security/Kaspersky_Lab_AV_Test_whitelist_test_report.pdf. 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »