Technologie » Internet

Technologia Smart Sensing Fujitsu wspiera opiekę nad pacjentami w Holandii

Fujitsu wdraża rozwiązanie IoT (Internet of Things – internet rzeczy), opierające się na sensorach monitorujących funkcje życiowe pacjentów przez całą dobę, w holenderskim szpitalu Slingeland. Zespół medyczny może bez przerwy monitorować stan pacjentów zdalnie przez urządzenia mobilne.

Warszawa, 20 grudnia 2017 – Fujitsu wdrożyło zaawansowane rozwiązanie IoT dla holenderskiego szpitala Slingeland, dzięki któremu zespół medyczny może monitorować parametry życiowe pacjentów. Dane przekazywane za pomocą sensorów pozwalają podejmować jeszcze bardziej przemyślane decyzje dotyczące leczenia i polepszyć jego jakość.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
Rozwiązanie, współtworzone przez Fujitsu i Slingeland, oparto na wymaganiach dotyczących monitorowania zdrowia przez szpital i ekspertyzie Fujitsu w zakresie IoT. Nowi pacjenci zostają wyposażenia w dwa niewielkie sensory – plaster naklejany na klatkę piersiową i bezprzewodowe urządzenie monitorujące ciśnienie krwi. W ten sposób funkcje życiowe pacjenta mogą być kontrolowane przez całą dobę, niezależnie od miejsca jego przebywania.  

Podstawowe sensory monitorują puls, ciśnienie krwi i liczbę oddechów na minutę. Te zainstalowane pod łóżkami kontrolują sen i parametry życiowe w nocy. Uzyskiwane w ten sposób dane eliminują potrzebę wykonywania częstych badań bezpośrednich. Rozwiązanie pozwala także obserwować powtarzające się wzorce w wynikach pacjentów i wykrywać niekorzystne zmiany. Przekłada się to na szybszą reakcję, jeżeli zajdzie taka potrzeba.  

- Możemy teraz nieprzerwanie monitorować parametry życiowe pacjentów i dać szansę zespołowi medycznemu na lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Nawet kiedy są wyjątkowo zajęci, na podstawie twardych danych mogą określić, który pacjent wymaga ich szybszej reakcji. W najbliższej przyszłości spodziewamy się, że będziemy mogli przewidzieć pogorszenie stanu zdrowia w bardzo wczesnej fazie. Ze względu na nieinwazyjny charakter system doceniają też nasi pacjenci. To inteligentne rozwiązanie, które umożliwia polepszenie wyników pacjentów, skrócenie czasu leczenia i pozwala zaplanować pracę zespołu bardziej efektywnie – komentuje Chrit van Ewijk, dyrektor szpitala Slingeland.

- System sensorów w szpitalu Slingeland to przykład, jak mądre zastosowanie internetu rzeczy może wspomóc ludzi w wykonywaniu ich obowiązków. Nasze podejście nie opiera się jedynie na chęci realizowania kolejnych projektów technologicznych. Jest wypadkową potrzeb klientów i skupienia na wspólnym wypracowywaniu odpowiedniego rozwiązania. W ten sposób możemy zidentyfikować obszary, w których biznes powinien być bardziej elastyczny, adaptowalny i efektywny. W szpitalu Slingeland kadra dopiero rozpoczyna korzystanie z możliwości IoT. Mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłości rozszerzyć jego działanie na inne projekty – mówi Ron Klaas, Healthcare business lead, Fujitsu w Holandii.

Ze względu na sukces projektu, szpital Slingeland planuje rozszerzyć jego działanie na kolejne oddziały. W ramach tego sensory będą monitorować stan zdrowia i postępy rehabilitacyjne pacjentów, którzy przeszli operacje, nawet po wypisaniu ich ze szpitala. W pierwszej części projektu dane zdrowotne zostały przekazywane osobistemu trenerowi zdrowotnemu. W drugiej części informacje zostaną udostępnione przez system informacji szpitalnej.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »