Technologie » Komputery

Technologie proaktywne Panda Security najskuteczniejsze

W trakcie badania przeprowadzonego przez AV-Test.org rozwiązania ochronne Panda Security w sposób proaktywny zablokowały 91% przeskanowanych próbek.

To dużo więcej niż zdołały wykryć systemy zabezpieczeń takich firm jak Symantec, Trend Micro, McAfee czy Sophos. Badanie wykazało także, że laboratorium PandaLabs jest jednym z najlepszych na rynku pod względem szybkości udostępniania szczepionek przeciwko nowym zagrożeniom.

Renomowana organizacja AV-Test.org prowadziła badanie od lipca do września 2007 roku. W tym czasie przetestowano pod kątem wykrywania zagrożeń z listy „In-The-Wild” wiele systemów zabezpieczeń różnych marek. Współczynniki wykrywania mierzono przy zalecanych przez producentów ustawieniach zabezpieczeń poczty elektronicznej i www, ponieważ to właśnie internet jest obecnie źródłem większości złośliwego oprogramowania. Produkty Panda Security w sposób proaktywny wykryły 91% zagrożeń. To wynik lepszy niż w przypadku rozwiązań takich firm jak Sophos (86%), Kaspersky (69%), Trend Micro (68%), F-Secure (67%), Symantec (66%), McAfee (55%) czy Microsoft (48%). „Należy pamiętać, że w trakcie tego badania oceniano jedynie technologie heurystyczne oraz działające w oparciu o bazę sygnatur zagrożeń. W rzeczywistości produkty Panda Security zawierają jeszcze inne, dodatkowe warstwy ochrony proaktywnej takie jak HIPS (Host based Intrusion Prevention System) czy moduł analizy behawioralnej, które wpływają na wzmocnienie ochrony” – wyjaśnia Piotr Walas, dyrektor techniczny Panda Security w Polsce.


PandaLabs najszybsze
Przeprowadzone przez AV-Test.org badanie wykazało ponadto, że PandaLabs - laboratorium Panda Security specjalizujące się w badaniu i wykrywaniu złośliwego oprogramowania - zostało uznane za jedno z najlepszych na rynku, jeżeli chodzi o szybkość udostępniania szczepionek przeciwko nowo wykrytym zagrożeniom (czyli szybkość dołączania nowych sygnatur do bazy). Laboratorium PandaLabs jest w stanie przygotowywać aktualizacje dla swoich klientów znacznie szybciej niż większość pozostałych uczestników testu.

„Technologie reaktywne, czyli wykrywanie złośliwego kodu z wykorzystaniem bazy sygnatur, to w dalszym ciągu najskuteczniejsza metoda wykrywania znanego złośliwego oprogramowania, a także podstawowa warstwa ochrony dla komputerów. Dlatego właśnie, mimo że technologie proaktywne potrafią blokować większość zagrożeń, nadal staramy się przyspieszyć proces tworzenia szczepionek dla nowych złośliwych kodów” – dodaje Piotr Walas.

Więcej informacji na temat badania można znaleźć na witrynie organizacji AV-Test.org: http://www.av-test.org/, a cały raport opublikowany został na witrynie Security.nl.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Panda Security
http://www.pspolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »