Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Terapia biorezonansem skuteczna na alergię u dzieci

Terapia biorezonansem skuteczna na alergię u dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
W 1976 roku Morell i Rasche, twórcy klasycznej terapii biorezonansowej (m.in. MORA, BICOM, IMEDIS, HOLIMED), postulowali słabe pole elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości (1–10 5 Hz) w organizmie człowieka, które uważano za indukujące ważne funkcje regulacyjne.

Historycznie interesujące jest to, że w tym samym czasie Popp i Ruth odkryli na nowo biofotony, elektromagnetyczne pole regulacyjne w zakresie częstotliwości optycznych.

W endogennej postaci biorezonansu postulowane drgania są wychwytywane za pomocą elektrod ręcznych i nożnych i po inwersji elektronicznej są przekazywane z powrotem do organizmu w celach terapeutycznych. W formie egzogennej postulowane oscylacje substancji bioaktywnych przekazywane są po inwersji elektronicznej (np. alergeny) lub amplifikacji (np. nozody) w celach terapeutycznych w organizmie człowieka.

Od około 30 lat egzogenna terapia biorezonansowa stosowana jest w terapii dzieci na całym świecie cierpiących na choroby alergiczne (np. astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa , egzema). Terapia biorezonansem w Lublinie również oferuje skuteczne i cieszące się dużym zainteresowaniem badania w tym zakresie dla najmłodszych.

Jako podsumowanie i ocenę wyników klinicznych w raportach dotyczących terapii biorezonansowej dysponujemy następującym piśmiennictwem: dziewięć niekontrolowanych i pięć kontrolowanych badań klinicznych, które dostarczają wyraźnych dowodów na skuteczność kliniczną w terapii alergii u dzieci. Badania te zostały przeprowadzone przez lekarzy i naukowców z uniwersytetów, szpitali i gabinetów lekarskich na całym świecie.

Według raportu autora, dziewięć niekontrolowanych (1050 pacjentów) i trzy kontrolowane (537 pacjentów) badania są bezwzględnie pozytywne. Zgodnie z wnioskiem autora dwa kontrolowane badania (74 pacjentów) zostały ocenione negatywnie. Jednak nawet w tych doniesieniach istnieją dowody na kliniczną skuteczność terapii biorezonansowej.

Szczególnie godna uwagi w wynikach jest wyraźna i silna zależność skuteczności od wieku probantów w badaniach. Im młodsi probanci, tym większa skuteczność terapii biorezonansowej.

W każdym badaniu nie zaobserwowano skutków ubocznych.

Wniosek

Zdecydowana większość prowadzących badania naukowców i lekarzy uważa – na podstawie swoich badań – że klasyczna terapia biorezonansowa jest klinicznie skuteczna w terapii alergii u dzieci.

Źródło fotografii: www.freepik.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »