Gospodarka » Przemysł

TERMO-REX S.A. na III Podkarpackim Seminarium Spawalniczym w Rzeszowie

TERMO-REX S.A. na III Podkarpackim Seminarium Spawalniczym w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć »
- Było to dla nas istotne wydarzenie, ponieważ mieliśmy okazję obserwować wiele innowacyjnych rozwiązań, związanych z szeroko pojętą problematyką spawalniczą. Jest to jedna z gałęzi działalności naszej firmy, którą mamy zamiar rozwijać - powiedział Leszek Mirecki, Dyrektor Techniczny TERMO-REX S.A.

Spółka z Jaworzna była partnerem wydarzenia. 

III Podkarpackie Seminarium Spawalnicze odbyło się 16 czerwca br. w Rzeszowie na terenie Biblioteki Głównej Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem spotkania była Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz firma Linde Gaz Polska Sp. z o.o. 


W Seminarium udział wzięła także firma z Jaworzna - TERMO-REX S.A., która w trakcie wydarzenia zaprezentowała swoją ofertę. Odwiedzający stanowisko Spółki, mieli okazję przyjrzeć się z bliska sprzętowi oraz osprzętowi do obróbki cieplnej, w tym m.in. 24-kanałowej nagrzewnicy oporowej.


W trakcie odbywających się paneli naukowych, przedstawiciel firmy wygłosił również referat dotyczący wpływu obróbki cieplnej na własności użytkowe wybranych gatunków stali energetycznych po długoletniej eksploatacji. Wyjaśnił przede wszystkim na czym polega stosowany przez TERMO-REX S.A. proces rewitalizacji materiału oraz jakie wynikają z tego korzyści - Mając odpowiednie narzędzie, można skutecznie odtworzyć własności użytkowe materiału na kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat pracy, bez ponoszenia niepotrzebnych nakładów inwestycyjnych. Proces rewitalizacji materiału daje efekt trwały, potwierdzony kilkakrotnie po kilkudziesięciu tysiącach godzin pracy ponownymi badaniami niszczącymi materiał – zaznaczył w trakcie wystąpienia Leszek Mirecki, Dyrektor Techniczny TERMO-REX S.A. - Efekty takich działań były zdumiewające. Dzięki dużej ilości przeprowadzonych badań i wielkiemu doświadczeniu możliwe stało się wykorzystanie tej metody do pełnego liftingu grubościennych urządzeń ciśnieniowych, których stan techniczny wzbudzał niepokój – powiedział Leszek Mirecki. W tym kontekście warto odnotować, że proces ten z powodzeniem zastosowano m.in. w Elektrowni Turów, gdzie zrewitalizowano 16 walczaków, a po kilka w Elektrowni Dolna Odra, Stalowa Wola, ZE PAK S.A. oraz w wielu innych w kraju i za granicą. 


Firma z Jaworzna nie pierwszy raz uczestniczyła w tego typu wydarzeniu. W ubiegłym roku Spółka wzięła udział w Pomorskim Sympozjum Spawalniczym na Politechnice Gdańskiej, natomiast już we wrześniu zagości na XV Szczecińskim Seminarium Spawalniczym w Szczecinie. 


***

TERMO - REX S.A. z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym oraz stoczniowym. To również producent maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej. TERMO-REX S.A. jest także dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Firma zajmuje się ponadto detaliczną sprzedażą paliw pod marką PKN Orlen. Od 2012 r. Spółka notowana była na New Connect,  a w 2014 r. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW.

***

Kontakt:

www.termo-rex.pl

Aleksandra Dik

Adventure Media, agencja public relations

e-mail: aleksandradik@adventure.media.pl

tel. + 48 604 231 738 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »