Gospodarka » Przemysł

TERMO-REX wykona kompleksową obróbkę cieplną kotłów K-5 i K-6 w Elektrowni Opole

TERMO-REX wykona kompleksową obróbkę cieplną kotłów K-5 i K-6 w Elektrowni Opole
Zobacz więcej zdjęć »
TERMO-REX S.A. w konsorcjum z PAK SERWIS i firmą CKTiS S.A. (firmą stowarzyszoną, w której TERMO-REX S.A. jest największym udziałowcem) podpisało znaczący kontrakt z Mostostalem Power Development Sp z o.o.

Przedmiotem umowy jest wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 na nowo budowanych blokach na parametry nadkrytyczne w PGE Elektrowni Opole. Kontrakt wart jest 65 mln zł.

Trwa rozbudowa Elektrowni Opole o bloki nr 5 i 6 opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW.  W inwestycji tej ma swój udział konsorcjum firm: PAK SERWIS Sp. z o.o  z Konina (lider konsorcjum), TERMO-REX S.A. z Jaworzna i CKTiS S.A. z Płocka, które pod koniec października br. podpisało umowę z Mostostalem Power Development Sp. z o.o, na  wykonanie prac montażowych części ciśnieniowej powstających kotłów w zakresie montażowym dla pakietów 3 i 4. Termin realizacji kontraktu przewidziany jest na lata 2015-2017. 

 - Pozyskanie tego kontraktu jest dla wszystkich uczestników konsorcjum wielkim sukcesem. Do tej pory uczestniczyliśmy już w tego typu realizacjach, ale nie samodzielnie. Mamy spore doświadczenie i potencjał wytwórczy. Jednak to właśnie ten kontrakt jest dla nas wejściem do pierwszej ligi firm liczących się w branży. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od głównych wykonawców oraz zdobywać kolejne tak znaczące kontrakty - mówi Jacek Jussak, Prezes Zarządu TERMO-REX S.A. - Potencjał naszego konsorcjum wraz z podmiotami zależnymi to ponad 2000 osób. Czyni to nas jedną z największych w kraju grup dysponujących siłą, doświadczeniem i kapitałem, które  pozwalają na udział w podobnych inwestycjach w kraju i za granicą  - dodaje prezes. Budowa nowych bloków w El. Opole to największa po 1989 r. inwestycja w branży energetycznej.

Firma uczestniczyła w realizacji wielu ważnych inwestycji energetycznych w Polsce,  m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz budowach zagranicznych: El. Neurath (budowa bloku 800MW i 1100MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911MW), El. Maasvlakte (budowa bloków 1100MW).


Zakres Pakietu 3 obejmuje m.in. montaż rurociągów łączących pomiędzy komorami ECO, parownika, SH i RH , montaż rurociągów rozruchowych oraz kompletny montaż zawieszeń w ilości ok. 586 Mg/1 kocioł. 

Pakiet 4 obejmuje m.in. wykonanie prac montażowych na systemach ciśnieniowych rurociągów recyrkulacji,odwodnień odpowietrzeń oraz montaż podparć, zawieszeń, kształtek a także montaż zdmuchiwaczy popiołu. w ilości łącznej ok. 350 Mg/kocioł. TERMO - REX S.A. w ramach konsorcjum wykona wszystkie prace związane z podgrzewaniem do spawania oraz obróbką cieplną, a jej udział w całości kontraktu wyniesie nie mniej niż 8 mln zł. Ponadto Spółka z Jaworzna będzie uczestniczyć w pracach montażowych, poprzez firmę CKTiS S.A, w której Termo-Rex S.A. ma ponad 33 proc. udziałów.   

TERMO - REX S.A. to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym oraz stoczniowym. Jest również producentem maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej, a także dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Zajmuje się również detaliczną sprzedażą paliw pod marką PKN Orlen. Od września 2014 r. TERMO - REX S.A. notowany jest na parkiecie głównym GPW w Warszawie. Posiada ponad 33 proc. akcji spółki CKTiS S.A. z Płocka. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in.  budową, remontowaniem i serwisowaniem urządzeń energetycznych i instalacji chemicznych oraz pracami budowlanymi.  ***Zdjęcie:Jacek Jussak, Prezes Zarządu TERMO-REX S.A.

* * *

Termo - Rex S.A. z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym oraz stoczniowym. To również producent maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej. Termo-Rex S.A. jest także dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Firma zajmuje się ponadto detaliczną sprzedażą paliw pod marką PKN Orlen. Od 2012 r. Spółka notowana była na New Connect  a w 2014 r. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW.www.termo-rex.pl

Kontakt:
Aleksandra Dik
Adventure Media, agencja public relations
e-mail: aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »