Technologie » Internet

Tłumaczenie stron internetowych na niemiecki – warto zlecić je fachowcom

Tłumaczenie stron internetowych na niemiecki – warto zlecić je fachowcom
Zobacz więcej zdjęć »
Twoja firma chce wejść na rynek niemiecki? A może chcesz rozszerzyć działalność swojego sklepu on-line na ten kraj? W takim przypadku warto zadbać o wszystkie formalności, a także z wyprzedzeniem zlecić wykonanie tłumaczenia strony internetowej. Gdzie możemy je zrobić i ile będzie to kosztowało?

Strony internetowe są podstawową metodą poszukiwania odpowiednich produktów czy usług. W sieci możemy szybko sprawdzić, gdzie możemy kupić konkretne towary, a także zamówić je całkowicie on-line – bez wychodzenia z domu czy z biura. Dotyczy to także rynku niemieckiego.

Aktualnie coraz więcej polskich firm interesuje się wejściem na rynek naszych zachodnich sąsiadów – dotyczy to różnych branż, między innymi spożywczej, kosmetycznej, odzieżowej, informatycznej, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. W takim przypadku warto również zadbać o to, aby niemieccy konsumenci mogli znaleźć ofertę łatwo i szybko – najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy strona internetowa w języku niemieckim.


Zalety posiadania strony internetowej przy wejściu na zagraniczny rynek:

  • możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów
  • poprawa rozpoznawalności marki na rynku zagranicznym
  • zwiększenie przychodów poprzez pozyskanie nowych klientów
  • zmniejszenie kosztów związanych z prezentacją oferty na rynku zagranicznym

 Warto przy tym wskazać, że założenie strony internetowej i jej przetłumaczenie wcale nie jest związane z wysokimi kosztami, dlatego to inwestycja, która pozwala na szybki zwrot.

Jak wykonuje się tłumaczenie strony internetowej?

Tłumaczenie stron internetowych polega na przełożeniu wszystkich treści znajdujących się na stronie WWW. Tłumacz może przeprowadzać przekład bezpośrednio ze strony pod podanym adresem albo na podstawie dostarczonych tekstów.

Dobre tłumaczenie strony internetowej z języka polskiego na niemiecki to nie tylko kwestia braku błędów w przekładzie. Warto również wskazać, że strona jest wizytówką firmy, dlatego równie ważne jest dopasowanie jej do grupy docelowej, zawarcie na stronie przekazu marketingowego, a także przygotowanie jej do promocji SEO, czyli pozycjonowania stron internetowych. SEO jest obecnie jedną z najczęściej prowadzonych metod promocji on-line, która służy do podniesienia pozycji adresu strony internetowej w wyszukiwarkach – w dużej mierze opiera się na odpowiednim operowaniu słowami kluczowymi.

Komu zlecić tłumaczenie strony WWW?

Zasadniczo tłumaczenia stron internetowych zalicza się do tłumaczeń normalnych, ale wtedy, gdy profil firmy dotyczy kwestii technicznych, wówczas konieczne może być nieco droższe tłumaczenie specjalistyczne.

Tłumaczenia stron internetowych możemy zlecić zarówno bezpośrednio w biurze tłumaczeniowym, jak i przez internet. Ta druga opcja jest wygodniejsza, ponieważ możemy zamówić usługę bezpośrednio z firmy albo z domu. Przetłumaczone treści będziemy mogli otrzymać w formie elektronicznej na podany adres e-mailowy.

Ile zapłacimy za wykonanie tłumaczenia strony internetowej?

Koszt tłumaczenia strony internetowej jest związany głównie z poziomem skomplikowania treści oraz z jej ilością. Koszty liczy się najczęściej według liczby znaków. Zwykle podstawą do przekładu jest liczba znaków – od 1600 do 1800 znaków ze spacjami.

Za przekład w ramach języka niemieckiego zapłacimy najczęściej od 30 do 50 złotych w przypadku standardowego czasu realizacji wynoszącego około 4-5 dni roboczych. Gdy zależy nam na tłumaczeniach ekspresowych, wówczas ceny rosną do około 45-80 złotych.

Do skorzystania z usług tłumaczeń stron WWW zaprasza tłumacz przysięgła języka niemieckiego Izabela Niewiadomska:
https://izabelaniewiadomska.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »