Firma » Biznes

TOKAI COBEX POLSKA SADZI DRZEWA W RACIBORZU

TOKAI COBEX POLSKA SADZI DRZEWA W RACIBORZU
Zobacz więcej zdjęć »
Olsza czarna, brzoza omszona, dąb błotny, czeremcha pospolita, wierzba biała, jesion wyniosły i grab pospolity – to nazwy drzew i krzewów, które w przyszłości rozrosną się na terenie Raciborza.

Dzięki połączeniu sił firmy Tokai COBEX Polska oraz Miasta Racibórz teren znajdujący się nad Odrą zagospodarowany zostanie na zielony użytek ekologiczny. Tym samym przedsiębiorstwo realizuje swoje działania społecznej odpowiedzialności biznesu oraz proekologiczną ideę Going Greener.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z końcem października przedstawiciele Tokai COBEX  Polska i Miasta Racibórz dokonali symbolicznego wkopania pierwszej spośród kilkudziesięciu sadzonek drzew, które już niedługo porosną tereny Raciborza i zamienią w przyszłości łąkę w teren parkowy. 

W wydarzeniu udział wzięli: Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Maciej Pakuła, Kontroler Finansowy Tokai COBEX Polska, Dawid Wacławczyk, wiceprezydent Raciborza oraz Piotr Glapa, naczelnik wydziału komunalnego Urzędu Miasta Racibórz.

Cenna współpraca z samorządem

- Bardzo cieszy mnie wysokie zaangażowanie Tokai COBEX Polska w kwestie raciborskiej ekologii. Instalacje wykonywane na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ekologicznego, wsparcie mieszkańców w wymianie starych źródeł ciepła, wspólne sadzenie drzew, które będą służyły nam wszystkim oraz planowane zaangażowanie w akcje edukacji ekologicznej prowadzone w naszych szkołach to działania, które świadczą o wysokiej świadomości spółki w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o swoje otoczenie społeczne, a także wpisują się w oczekiwania mieszkańców, jakie poznaliśmy przy pracach nad strategią rozwoju miasta. Chciałbym za to bardzo podziękować – powiedział wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk.

Inicjatywa sadzenia drzew wpisuje się w działania Tokai COBEX  Polska pn. Going Greener, które obejmują całych wachlarz aktywności - Wierzymy, że inicjatywa sadzenia drzew na terenie Raciborza zaowocuje dalszą współpracą z Miastem. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli realizować kolejne kampanie proekologiczne, które są wpisane w działalność Tokai COBEX  Polska na rzecz ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi obecna na wydarzeniu, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Beata Rembierz

Zaangażowanie całego zakładu w ekologię

Nowe sadzonki drzew pojawią się nie tylko w Raciborzu lecz także w Nowym Sączu. W obu miastach znajdują się bowiem zakłady firmy, których historia liczy sobie ponad 125 lat. Właśnie z tej okazji przedsiębiorstwo posadzi w obu lokalizacjach 125 drzew, które upiększą przestrzeń publiczną oraz będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców oraz przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. 

To nie jedyne działania przedsiębiorstwa na rzecz ekologii. Oprócz najnowocześniejszych instalacji i technologii ochrony środowiska firma podjęła już szereg innych działań z tym związanych m.in.: zakup energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na lata 2021-2023, wymiana lamp na energooszczędne czy odzysk energii cieplnej z procesów produkcyjnych. 

W ostatnim okresie wdrożono projekt redukcji plastiku w firmie wymieniając wodę w plastikowych butelkach na dystrybutory służące do filtracji i gazowania wody a pracownikom wręczono butelki termiczne mające zastąpić opakowania jednorazowego użytku i butelki plastikowe. Niedawno w obu lokalizacjach firmy postawiono także metalowe serca na nakrętki. - Stale staramy się redukować ilość zużytego w firmie plastiku, natomiast jeśli wśród generowanych przez nas odpadów zdarza się, że pojawiają się plastikowe nakrętki, zachęcamy do tego, aby  wrzucać je właśnie do "serc". Po zapełnieniu i zebraniu odpowiedniej ilości, nakrętki będą oddane do odpowiedniego skupu, a pozyskane środki przekażemy na wybrany cel charytatywny - dodaje Beata Rembierz. 

***

Tokai COBEX

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

Kontakt:

www.tokaicobex.com

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c.

Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. kom. 690 449 064
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »