Kultura » Kultura

Tradycja i współczesność na 10. Brave Festival

Tradycja i współczesność na 10. Brave Festival
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa formuła festiwalu. W tym roku Brave potrwa aż dwa tygodnie. Część filmowa będzie wyraźne oddzielona od występów na żywo. Oprócz tego po raz pierwszy zorganizowane zostaną artystyczne konfrontacje.

Tegoroczny Brave Festival po raz pierwszy będzie wyraźnie podzielony na dwie części. Zacznie się 4 lipca od przeglądu filmowego, który będzie miał niezwykłe otwarcie. Jako pierwszy zobaczymy niemy film z 1925 roku – „The Light of Asia”, któremu będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół Divana z Indii.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

11 lipca rozpocznie się główna część imprezy. Na Brave Festival przyjadą artyści z całkiem różnych biegunów kultury. Zobaczymy przedstawicieli dawnych obrzędów, ale też współczesnych artystów czerpiących z tradycji. To pretekst do zorganizowania artystycznych konfrontacji, w czasie których artyści z różnych kultur zaimprowizują wspólny występ albo będą uczestniczyć w dyskusji o swojej twórczości. To zupełna nowość w programie.

- W tym roku pod hasłem „Święte ciało” pokażemy różnorodność świata. Brave Festival jest jak smakowanie różnych potraw kulinarnych. Ale to wydarzenie stworzone z myślą nie o rozrywce, tylko prowokujące do refleksji – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival.

Tegoroczny festiwal będzie bogaty w warsztaty prowadzone przez zaproszonych artystów. Zajęcia będą skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów oraz będą prowadzone niemal codziennie.

Brave Festival od 10 lat przybliża polskiej widowni tradycje mało znane albo znajdujące się na zupełnym marginesie kulturalnego życia.

10. edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu.

 Więcej informacji

Brave Festival jest organizowany od 10 lat we Wrocławiu, ale wydarzenia towarzyszące obejmują również inne miasta. Jego założeniem jest zapobieganie wypędzaniu ludzi – najczęściej artystów głęboko zanurzonych
w tradycji, obyczajach i rytuałach swoich ojczystych ziem – z ich własnej kultury. Występujący w trakcie festiwalu artyści pokazują, skąd pochodzą i jakie wartości są dla nich ważne, przekazując w ten sposób swoje dziedzictwo kulturowe i sprawiając, że przez chwilę będzie ono żyło u nas. Dlatego twórcy festiwalu nazywają ich odważnymi. Są odważni z jeszcze jednego powodu. Przyjeżdżają z najodleglejszych zakątków ziemi, niekiedy jest to dla nich pierwszy w życiu wyjazd, bo nigdy jeszcze nie oddalili się ze swojej wioski. Wyjęci
z kontekstu tamtego otoczenia trafiają do Wrocławia, aby zaprezentować nam swoją kulturę i wartości.

Pomysłodawca i dyrektor festiwalu Grzegorz Bral podkreśla, że nie jest to festiwal o dziełach sztuki, ale o sztuce i jej istocie. To festiwal o świecie, który odchodzi w zapomnienie i, jeśli tego procesu nie zatrzymamy, całkiem zniknie. W ramach Brave Festival odbywa się  także projekt Brave Kids oraz Przegląd Filmowy Brave Festival.

Organizatorem Brave Festivalu jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. Cały dochód ze sprzedaży biletów na festiwalowe wydarzenia przekazywany jest na rzecz programów edukacyjnych prowadzonych przez międzynarodową organizację charytatywną ROKPA. www.bravefestival.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »