Motoryzacja » Transport

Transport zmarłych z zagranicy - jak zorganizować przewóz zwłok?

Transport zmarłych z zagranicy - jak zorganizować przewóz zwłok?
Zobacz więcej zdjęć »
Obecnie, kiedy tak łatwo można podróżować po całym świecie, coraz częściej zdarza się, że ludzie umierają z daleka od swojego miejsca zamieszkania. Na znaczeniu zyskały więc usługi zakładów pogrzebowych, związane z przewożeniem zwłok.

Międzynarodowy transport zmarłych wymaga wielu pozwoleń i musi spełniać rygorystyczne normy, określone przez prawo. 

 

  1. Transport zmarłych - jakie formalności należy spełnić?

  2. Całodobowy zakład pogrzebowy Wrocław pomoże w sprowadzeniu ciała bliskiej osoby

 

O sprowadzeniu zwłok zmarłego z zagranicy decyduje rodzina. Jeśli nie wyrazi woli zorganizowania przewozu, szczątki zostaną pochowane w państwie, w którym się znajdują, zgodnie z tamtejszymi zasadami. Często zwłoki chowane są w zbiorowym grobie, co uniemożliwia ich późniejszą ekshumację i przewiezienie do ojczyzny.

 

Transport zmarłych - jakie formalności należy spełnić?

 

Aby transport zmarłych z zagranicy mógł dojść do skutku, należy spełnić szereg formalności, zarówno w Polsce, jak i w kraju, w którym znajdują się zwłoki. W pierwszej kolejności rodzina zobowiązana jest do złożenia wniosku o pozwolenie na sprowadzenie zwłok lub szczątków. Wniosek ten składa się u starosty powiatu, na terenie którego zmarły zostanie pochowany, a decyzja wydawana jest w ciągu 3 dni. Następnie konieczne jest uzyskanie zaświadczenia na przewóz zwłok, wydawanego przez urząd konsularny RP w kraju, w którym nastąpił zgon. Do wniosku o wydanie zaświadczenia należy dołączyć szereg dokumentów, m.in.

 

  • akt zgonu,

  • zaświadczenie, że zakład świadczący usługi pogrzebowe Wrocław, który zajmie się transportem zwłok, spełnia wszystkie wymagania prawne,

  • zaświadczenie medyczne poświadczające, że zmarły nie umarł na skutek choroby zakaźnej.

 

Całodobowy zakład pogrzebowy Wrocław pomoże w sprowadzeniu ciała bliskiej osoby

Niejeden zakład pogrzebowy Wrocław ma w zakresie swoich usług całodobowy przewóz zmarłych, zarówno na terenie Polski, jak i w ramach transportu międzynarodowego. Transport zmarłych może być realizowany drogą morską, powietrzną i lądową - wybór środka transportu zależy głównie od decyzji rodziny, która zobowiązana jest do opłacenia całej procedury. Najtańszą formą jest drogowy przewóz zmarłych, który realizuje całodobowy zakład pogrzebowy Wrocław za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych karawanów. Pojazdy te spełniają szereg rygorystycznych wymogów. Przepisy określają też sposób przygotowania zwłok do transportu - szczątki można przewozić jedynie w trumnie z metalowym wkładem lub urnie, zapakowanej w drewnianą skrzynkę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »