Firma » Praca

Trendy na rynku pracy w 2012 roku

Trendy na rynku pracy w 2012 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Rok 2012 zapowiada się dość zróżnicowanie jeśli chodzi o rynek pracy – podaje wiodący portal kariery Monster Worldwide. W nowym roku pojawią się szansę zatrudnienia dla wykształconych kandydatów. Ciągły wzrost zatrudnień inżynierów

Inżynieria wciąż będzie przodującą branżą w rekrutacji internetowej w Europie. Wraz ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników pojawiają się obawy, że w Europie nie ma wystarczająco dużo wykształconych specjalistów w tej dziedzinie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kandydaci po 50-tce

Obecnie wiele osób powyżej 50 roku życia pozostaje bez pracy dłużej niż rok, przewyższając nawet liczbę młodych bezrobotnych. Osoby te będą miały duże problemy ze znalezieniem kolejnej pracy w 2012 roku.

Niedoświadczeni na managerów

W roku 2011 zaobserwowano dużą ilość zwolnień, szczególnie na poziomie pracowników na niższych stanowiskach managerskich. W związku z tym w nadchodzącym roku pojawi się szansa szybkiego awansu dla młodszych specjalistów, ale istnieje także zagrożenie powstania dużej grupy osób wśród kadry zarządzającej bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

W poszukiwaniu najlepszych praktyk

W roku 2011 na rynku pracy stracili głównie młodzi ludzie. Rok 2012 będzie stał pod znakiem mądrego doboru praktyk. Najwięcej mogą zyskać osoby młode i wykształcone.

Pracownicy tymczasowi

Pracodawcy oczekują obecnie od swoich pracowników przede wszystkim dyspozycyjności, powierzając im coraz więcej zadań. Podwładni muszą być gotowi przejmować różne role i obowiązki, by firma prosperowała jak najlepiej.  W roku 2012 pojawi się więcej ofert pracy tymczasowej. Szczególnie młodzi kandydaci powinni wziąć taką możliwości pod uwagę.

www.monsterpolska.pl

O Monster Worldwide

Monster Worldwide, Inc (NYSE: MWW), spółka dominująca Monster ®, wiodącego internetowego portalu kariery, działająca na rynku rekrutacji online. Już od dziesięciu lat staramy się poprawić jakość życia ludzi dzięki znalezieniu pracy, którą kochają. Dzięki swojej obecności na kluczowych rynkach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Monster pracuje na rzecz wszystkich, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi dobrych ofert pracy niezależnie od szczebla kariery. Świadczymy spersonalizowane usługi doradcze dotyczące rozwoju karier na całym świecie. Nasze strony internetowe docierają do milionów użytkowników Internetu na całym świecie. Dzięki temu możemy prowadzić ściśle dedykowane kampanie reklamowe. Monster Worldwide jest członkiem S & P 500 Index. Aby dowiedzieć się więcej o Monster, naszych produktach i usługach, odwiedź www.monster.com. Więcej informacji na temat Monster Worldwide jest dostępny na stronie about-monster.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nina.biadun@triplepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »