Technologie » Komputery

Trendy w rozwoju systemów ERP

Systemy ERP są na rynku od lat i będą nadal, ale już w zmienionej formie. Dzisiaj wiodącym trendem w perspektywie krótkoterminowej jest mobilność.

 
W niedawnym badaniu IDC (Driving Business Growth and Innovation: The Next Step for CIOs in Central and Eastern Europe) ok. jedna trzecia dyrektorów ds. informatycznych stwierdziła, że jest to w ich wydatkach jeden z najważniejszych priorytetów. Narzędzia mobilne można wykorzystać nie tylko do zapewnienia dostępu do systemów przedsiębiorstwa z odległych lokalizacji, ale także do generowania dodatkowych informacji na temat ośrodka oraz wydajności floty i zespołów handlowych, łączności, a także wydatków na komunikację. Urządzenia mobilne dają użytkownikom niespotykane wcześniej możliwości – takie, jak wprowadzanie transakcji i wykonywanie zapytań w czasie rzeczywistym w punkcie użycia, czy zatwierdzenie transakcji online, co natychmiastowo identyfikuje niewłaściwe dane.
 
Trendem długofalowym jest migracja do Chmury, jest to bez wątpienia przyszłość systemów do zarządzania firmą klasy ERP. Duże korporacje będą przenosiły swoje systemy do chmury i już to robią dzisiaj, gdyż z uwagi na elastyczność, koszty i bezpieczeństwo są to globalne rozwiązania dostępne z każdego miejsca na świecie. W naszej ocenie migracja ERP do chmury jest tylko kwestią czasu - w przypadku korporacji takie działania mają głęboki sens z uwagi na innowacyjność technologii dostępnej jedynie w chmurze publicznej lub prywatnej. Dodatkową zaletą rozwiązań chmurowych jest szybkość wdrożenia, niskie koszty uruchomienia i utrzymania systemów, mniejsze ryzyko wdrożenia, standaryzacje procesów i bezpieczeństwo obsługi.
 
Często pojawia się pytanie: jakim funkcjami systemów ERP są dziś głównie zainteresowani przedsiębiorcy? Otóż wydaje się, że obecna sytuacja gospodarcza zdecydowanie „sprzyja” rozwiązaniom jak najbardziej efektywnym biznesowo, przez co rozumiem wdrożenia szybkie, przy minimalnym ryzyku, z krótkim okresem zwrotu z inwestycji (a wręcz jedynie z ponoszeniem kosztów operacyjnych) i niskimi kosztami utrzymania, a jednocześnie bezpieczne, kompleksowe i niezawodne. Takie wymagania doskonale spełniają rozwiązania Oracle w chmurze z wykorzystaniem aplikacji mobilnych i mediów społecznościowych. Aplikacje chmurowe umożliwiają przy tym łatwy, wielokanałowy dostęp użytkowników do wszystkich funkcji wszystkich systemów.

Można w skrócie powiedzieć, że przedsiębiorcy poszukują rozwiązań IT, które z jednej strony będą tanie, a z drugiej strony wydajne i bezpieczne. Chmura doskonale odpowiada na te potrzeby, zaś Oracle posiada sprawdzone rozwiązanie w każdym obszarze którym interesują się firmy - od finansów, poprzez zarządzanie łańcuchem dostaw, planowanie, produkcję, doświadczenie klienta, kadry-płace, aż po analityki biznesowe – dostępne także jako analizy Big Data.
 
Autorem artykułu jest Ryszard Krawczyński, Główny konsultant sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 83228 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )