Technologie » Internet

Trojany kradnące dane bankowe atakują tysiące komputerów każdego dnia

Trojany kradnące dane bankowe atakują tysiące komputerów każdego dnia
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego dnia eksperci ds. bezpieczeństwa wykrywają 780 nowych szkodliwych programów kradnących dane użytkowników związane z bankowością online. Według danych Kaspersky Lab, w ciągu ostatnich trzech miesięcy trojany kradnące dane bankowe wykrywane były codziennie średnio na 2 000 komputerów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Co więcej, każdego dnia do antywirusowej bazy danych firmy Kaspersky Lab dodawanych jest 780 sygnatur nowych szkodliwych programów, których celem są poufne informacje finansowe – co stanowi 1,1% łącznej liczby szkodliwych programów wykrywanych codziennie przez oprogramowanie firmy na komputerach chronionych użytkowników.  

Przykładem może być trojan Trojan-Banker.MSIL.MultiPhishing.gen wykryty przez ekspertów z Kaspersky Lab w styczniu 2012 r. Szkodnik ten został stworzony w celu kradzieży danych dotyczących kont klientów różnych banków, w tym Santander, HSBC Bank UK, Metro Bank, Bank of Scotland, Lloyds TSB oraz Barclays.      

Po uaktywnieniu się trojan czeka na uruchomienie przez użytkownika serwisu bankowości online. Następnie otwiera okno, które imituje formularz autoryzacyjny danego banku. Co ciekawe, trojan nie pozwala na żadne błędy, sprawdzając dokładność wprowadzanych danych.
 
W efekcie oszuści uzyskują poufne informacje, które dają im pełny dostęp do konta bankowego ofiary. Trojan atakuje głównie użytkowników z Wielkiej Brytanii – w państwie tym zarejestrowano ponad 90% przypadków wykrycia tego szkodliwego programu.    

Z drugiej strony warto pamiętać, że trojany bankowe rozprzestrzeniają się w każdym miejscu na świecie. Na pierwszym miejscu listy krajów najbardziej dotkniętych tym problemem znajduje się Brazylia (16,9% infekcji), a tuż za nią Rosja (15,8%) i Chiny (10,8%).

Kaspersky Lab przypomina użytkownikom, że powinni zachować ostrożność w stosunku do swoich poufnych danych i zwracać szczególną uwagę na formularze online, w których należy podać informacje osobowe oraz związane z finansami.
 
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »