Kultura, sztuka » Kultura
Trójwymiarowe centra handlowe
Zobacz więcej zdjęć » |
Przez minionych 11 miesięcy „Street Art 3D" odwiedził centra handlowe w 10 miastach w całej Polsce. W 2010 r. oglądali ją mieszkańcy Katowic, Warszawy, Szczecina i Wrocławia. W 2011 r. wystawę gościły: Bydgoszcz, Zabrze, Łódź, Gdańsk, Toruń i Gniezno. „We wszystkich miastach „Street Art 3D" spotkał się z ciepłym przyjęciem i świetną frekwencją. Każdego dnia kilkaset osób oglądało malowidła i pozowało do zdjęć. Uważamy to za wielki sukces." - twierdzi Ewa Flader, przedstawiciel organizatora, firmy Apsys Polska.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Prawie każdy z prezentowanych obrazów zajmował powierzchnię około 15 metrów kwadratowych. Prace są projektami interaktywnymi, które najefektowniej prezentują się wraz z osobą pozującą na tle obrazu. W każdym mieście można było oglądać około 8 malowideł. Manfred Stader osobiście odwiedził siedem miast, gdzie na żywo malował obraz nawiązujący do lokalnej charakterystyki. W Katowicach - Kopalnię, w Jankach - Fortepian Chopina, w Szczecinie - Stocznię, we Wrocławiu - Hipopotama Euforia zamieszkującego wrocławskie Zoo, w Bydgoszczy - Żużlowca i w Gdańsku - Kite surfing. W Łodzi powstał największy obraz, Basen o powierzchni 88 metrów kwadratowych i o wymiarach 8 x 11 metrów. Na wystawie podziwiać można było również samochód wyjeżdżający spod ziemi, wodospad, nietoperze wylatujące z jaskini, schody ruchome oraz rekina wyłaniającego się z fal.
We wszystkich miastach wystawa „Street Art 3D" była udostępniania publiczności bezpłatnie. Pomysł na wykorzystanie powierzchni centrum handlowego na cele edukacyjne, Ewa Flader z Apsys Polska tłumaczy tak: „W zarządzanych przez Apsys centrach handlowych organizujemy imprezy, które dostarczają nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim edukują dzieci, młodzież i dorosłych. Zależy nam, by skorzystało z nich jak najwięcej osób, dlatego nie ograniczamy dostępu przez wprowadzanie opłat. Poza zakończonym cyklem „Street Art 3D", w naszych centrach handlowych w różnych miejscach Polski można obecnie oglądać dwie inne spektakularne wystawy: „Planetarium" i „Świat w 3D". Pierwsza to podróż w czasie i przestrzeni kosmicznej, odbywana za pomocą interaktywnych elementów, filmów i obrazów zlokalizowanych w specjalnym namiocie o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Druga to wystawa trójwymiarowych zdjęć magazynu National Geographic Polska, prezentujących życie w odległych zakątkach świata."
Prace Manfreda Stadera były prezentowane nie tylko na wystawach w przestrzeniach galerii handlowych zarządzanych przez Apsys Polska, ale także w postaci zdjęć umieszczanych na specjalnym profilu „Street Art 3D" na Facebook'u. Od stycznia 2011 r. trwał tam konkurs pod hasłem „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D". Zgłoszono do niego w sumie 243 zdjęcia, spośród których fani profilu wybrali swoje ulubione. W ten sposób zdecydowali o przyznaniu nagród 36 osobom. „Dzięki konkursom profil „Street Art 3D" zgromadził na Facebook'u ponad 5300 fanów" - dodaje Ewa Flader.
Wystawa „Street Art 3D" została doceniona także przez branżę marketingową. Kampania informacyjna dotycząca „Street Art 3D" została zakwalifikowana do finału konkursu ICSC Solal Marketing Awards.
Pomysłodawcą i partnerem wykonawczym akcji „Street Art 3D" była Wytwórnia Rozrywki.
Komentarze (0)