Dom » Wnętrza

Trzecia strona winylu, czyli nowa kolekcja podłóg winylowych firmy Witex

Trzecia strona winylu, czyli nowa kolekcja podłóg winylowych firmy Witex
Zobacz więcej zdjęć »
Dla jednych podłoga musi być estetyczna, dla drugich ciepła i przyjemna w dotyku, dla innych trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Gdyby połączyć wszystkie te cechy i dodać do tego łatwy montaż i przystępną cenę mielibyśmy podłogę idealną do każdego wnętrza. Niemożliwe? A jednak!

Odpowiedzią są podłogi winylowe, które powróciły w wielkim stylu i szybko stały  się konkurencją dla dotychczasowych materiałów. Nowatorska linia elastoloc design vinyl firmy Witex to już kolejna odsłona winylowej rewolucji.

Winylowy design


Dla wielu staromodne linoleum w mało atrakcyjnych wzorach stanowi synonim winylowej podłogi. Nic bardziej mylnego, bowiem nowe propozycje, cieszące się uznaniem coraz większej liczby użytkowników niczym nie przypominają swoich poprzedników. I to zarówno ze względu na walory techniczne, a przede wszystkim wizualne. Przykładem mogą być podłogi winylowe firmy Witex. Do dwóch znanych już na rynku kolekcji firmy Witex – paneli pokrytych warstwą winylu elastoclic design vinyl oraz  płyt winylowych elastoplan design vinyl dołączyła nowa linia – elastoloc design vinyl. To 5 mm panele z warstwą użytkową z 100% winylu Luxury o grubości 0,5 mm przystosowane do łatwego, bezklejowego montażu Loc Tec, dotąd zarezerwowanego jedynie dla tradycyjnych paneli. Dostępne są w ośmiu drewnianych dekorach w pełnej desce o wymiarach 1200x190 mm, które dzięki realistycznej, wyczuwalnej strukturze powierzchni mają bardzo naturalny i elegancki wygląd prawdziwego drewna. Wśród 8 wzorów nie zabrakło tych klasycznych, uwielbianych przez lata, jak również najmodniejszych propozycji ostatnich sezonów. Dekory dębu czy klonu zarówno w tradycyjnej, jak i nieco awangardowej wersji z pewnością będą pasowały do każdego wnętrza, a dzięki odpornemu na zużycie materiałowi również do miejsc narażonych na zwiększone eksploatowanie.

Siła w winylu


Są pomieszczenia, w których od podłogi wymaga się nieco więcej. Musi być trwała i odporna na ścieranie, wodę i plamy, powinna być przy tym ciepła i przyjemna w dotyku, nawet gdy chodzimy po niej  bosymi stopami. Wszystkie te cechy spełniają podłogi winylowe elastoloc design vinyl firmy Witex, dlatego z powodzeniem możemy ułożyć je w kuchni, łazience, przedpokoju,  a nawet biurach czy restauracjach – miejscach, w których podłoga dosłownie i w przenośni stanowi podstawę wnętrza poddawaną trudnym próbom. Wytrzymały, winylowy materiał Luxury z rdzeniem z włókna szklanego, z którego wykonana jest kolekcja elastoloc design vinyl zalicza się bowiem do grupy T (o największej odporności na ściernie) i charakteryzuje się klasą ścieralności 23 dla  pomieszczeń mieszkalnych oraz 33 dla pomieszczeń użyteczności publicznej. Dodatkowo, ciepła i miękka powierzchnia jest plamooodporna i zabezpieczona antystatyczną warstwą zmniejszającą przyczepność brudu. Podłoga będzie więc łatwa do utrzymania w nieskazitelnej czystości, nawet w kuchni, gdzie inne materiały nie zawsze radzą sobie dobrze. W przypadku podłogi  elastoloc desing vinyl zalecana jest również mata  
Sound Protect Ecofix na bazie poliuretanu, która nie tylko pomoże wyciszyć wnętrze, ale przede wszystkim zapobiegnie przesuwaniu się ułożonego materiału. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się elegancką i przytulną podłogą we właściwym miejscu.
Podłogi winylowe były kiedyś lubianym materiałem do wykończenia wnętrza, z czasem straciły jednak na popularności przez nieco gorszą ofertę wzorniczą. Teraz dzięki kolekcji elastoloc desing vinyl powracają w wielkim stylu i nowych, atrakcyjnych dekorach oraz prostym montażu charakterystycznym dla klasycznych paneli.

Kolekcja Elastoloc design vinyl firmy WITEX
Montaż: bezklejowy LocTec
Wymiary : 1210x190 mm
Grubość: 5 mm
Warstwa wierzchnia: 0,5 mm; 100% warstwa winylu + Ceramic Protection
Klasa użytkowa wg klasyfikacji DIN EN 649: grupa T
Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 23, mocno obciążone (wg DIN 649)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 33, mocno obciążone (wg DIN 649)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach przemysłowych: 42, normalnie obciążone (wg DIN 649)
Gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach mieszkalnych: 15 lat
Gwarancja na ścieralność w pomieszczeniach publicznych: 5 lat


WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej.  Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.


Producent:
WITEX Polska Spółka z o.o.
ul. Mińska 38, 54-610 Wrocław
http://www.witex.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »