Dom » Ogrody

Trzy narzędzia ogrodowe w jednym

Trzy narzędzia ogrodowe w jednym
Zobacz więcej zdjęć »
Zestaw akumulatorowych nożyc do krzewów i trawy ASB 10,8 V LI firmy Bosch to aż trzy praktyczne narzędzia ogrodowe w jednym. Urządzenie stanowi kombinację nożyc akumulatorowych z dołączonymi w wyposażeniu standardowym trzema ostrzami – do przycinania trawy, do formowania oraz do przycinania krzewów.

Dzięki nim urządzenie można wykorzystać w różnych sytuacjach. Ostrze do trawy o szerokości 10 cm pomaga przycinać trawę na krawędziach oraz w narożnikach. 12-centymetrowy nóż do cięć formujących jest idealny przy wykonywaniu zielonych dekoracji ogrodu.

Ostrze do przycinania krzewów o długości 20 cm przeznaczony jest do cięcia krzewów i młodych żywopłotów. Podczas wszystkich prac to kompaktowe i ergonomiczne narzędzie ważące zaledwie 900 g można obsługiwać jedną ręką. Wąski obwód rękojeści z komfortową miękką okładziną oraz dobre wyważenie całego narzędzia dodatkowo ułatwiają pracę. Łatwą, beznarzędziową wymianę ostrzy zapewnia nowy system SDS opracowany przez firmę Bosch. Wystarczy lekko nacisnąć spodnią część nożyc, aby wyjąć używane ostrze i wymienić je na inne. Możliwość wyposażenia nożyc w drążek teleskopowy (dostępny w wyposażeniu dodatkowym) pozwala dodatkowo rozszerzyć zakres zastosowań narzędzia i jeszcze bardziej zwiększyć wygodę pracy.

Akumulator litowo-jonowy 10,8 V gwarantuje nożycom dużą wydajność i umożliwia przycinanie także większych krzewów. Czyste cięcie zapewniają przy tym wycinane laserowo noże z precyzyjnym szlifem. Cechą szczególną nowych nożyc do krzewów firmy Bosch jest system Anti-Blocking. Zapobiega on blokowaniu się noży w razie natrafienia na grubsze gałęzie, co zapewnia ciągłość pracy w takich sytuacjach. System elektroniczny rozpoznaje moment, gdy gałąź nie może być przecięta za pierwszym razem. W takim przypadku kierunek pracy noży jest automatycznie regulowany tak, aby nie doszło do zablokowania narzędzia. Dzięki tym zaletom ASB 10,8 LI jest najwydajniejszym na rynku modelem nożyc do krzewów. Długi czas pracy wynoszący ok. 100 minut staje się zaletą przy pielęgnacji większych krzewów. Stan naładowania akumulatora wskazuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy.

Nowe narzędzia uzupełniają ofertę produktów Bosch przeznaczonych do pielęgnacji krzewów i żywopłotów. Model Isio, którego sprzedano już 1,5 miliona sztuk na świecie, jest idealnym narzędziem do pielęgnacji małych krzewów jak np. bukszpan. Model ASB 10,8 LI ułatwia pielęgnację większych krzewów. Do dużych żywopłotów Bosch poleca pięć sekatorów akumulatorowych AHS 54-20 LI, AHS 48/52 LI oraz AHS 41/52 Accu. Oprócz nich w ofercie Bosch znajdują się także sekatory sieciowe.

Sugerowana cena detaliczna brutto (marzec 2010):

- zestaw ASB 10,8 LI trzema ostrzami - 589,00 zł
- drążek teleskopowy (dostępny jako osprzęt) - 175,00 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie przedsiębiorstwem technologiczno-usługowym. Poszczególne działy przedsiębiorstwa: Technika motoryzacyjna, Technika przemysłowa oraz Dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków, w których zatrudnionych jest ok. 270 tys. pracowników, odnotowały w 2009 roku obrót w wysokości ok. 38 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Światowa organizacja, na którą składają się ośrodki badawczo-rozwojowe, fabryki oraz sieć dystrybutorów jest filarem rozwoju przedsiębiorstwa. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3,5 mld euro na badania i rozwój oraz zgłasza do patentu ponad 3000 innowacji. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki", zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861 - 1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały w spółce znajdują się w rękach rodziny i spadkobierców Roberta Boscha oraz spółki Robert Bosch GmbH.

Działalność Grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel, Rotozip, CST/berger oraz urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zielony Poradnik
http://zielony-poradnik.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »