Technologie » Komputery

Trzy punkty zwrotne w branży przemysłowej w roku 2018

Trzy punkty zwrotne w branży przemysłowej w roku 2018
Zobacz więcej zdjęć »
Obsługa internetu rzeczy, produkcja w modelu bardziej skoncentrowanym na usługach, przełom w druku 3D z punktu widzenia korzyści biznesowych – to trzy prawdopodobne punkty zwrotne roku 2018.

1. Do końca roku 2018 ponad 50% producentów będzie wykorzystywało technologię internetu rzeczy (Internet of Things, IoT) na etapie projektowania swoich produktów

Większości z nas termin „IoT" kojarzy się raczej z jakimiś bliżej nieokreślonymi czujnikami montowanymi w już gotowych produktach. Uważam, że rok 2018 diametralnie zmieni pojmowanie tej koncepcji, ponieważ internet rzeczy czyni właśnie milowy krok na ścieżce swojego rozwoju. Jeśli przyjąć, że IoT to układ nerwowy wytwarzanego produktu, w 2018 roku zobaczymy, jak układ ten przeradza się z prostego odbiornika sygnałów w mózg wysyłający i odbierający sygnały oraz gromadzący dane przez cały okres życia produktu — tym samym umożliwiając świadczenie nowych usług i otwierając drogę do nowych źródeł przychodów. Jednym z sektorów najbardziej podatnych na zmiany związane z IoT jest właśnie produkcja. Według firmy Global Market Insights wartość rynku IoT w sektorze produkcyjnym przekraczała w 2016 roku 20 mld USD i na przestrzeni lat 2017—2024 wzrośnie jeszcze o ponad 20% (szacunek wg wskaźnika CAGR).

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/erp/trzy_punkty_zwrotne_w_branzy_przemyslowej_w_roku_2018.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »