Rozrywka i wypoczynek » Sport

Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych z udziałem RAFAKO S.A.

Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych z udziałem RAFAKO S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
Drużyna RAFAKO S.A. po raz kolejny wzięła udział w Turnieju Siatkarskim Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. VII edycja wydarzenia odbyła się w danich 11-12 marca w Arenie RAFAKO i zgromadziła 15 drużyn. Raciborska Spółka uplasowała się na V miejscu.

Dobra zabawa, rywalizacja i iście sportowa atmosfera towarzyszyły VII już edycji Turnieju Siatkarskiego Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W dniach 11-12 marca, w Arenie RAFAKO, 15 drużyn z największych zakładów pracy Raciborszczyzny oraz przedstawiciele instytucji i służb mundurowych walczyli o najwyższe trofeum. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, SGL CARBON Polska S.A. oraz Raciborskie Centrum Kultury.

Kapitan drużyny RAFAKO S.A., Dariusz Besz tak wspomina dwa dni rywalizacji: - Przyznać muszę, że poziom był bardzo wyrównany. Wszyscy jesteśmy amatorami, w związku z czym nie było między nami dramatycznych różnic. Przez dwa dni panowała świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tak pozytywnym wydarzeniu. Dodam także, że tego typu spotkania to dla nas, rafakowców i nie tylko możliwość do  zintegrowania się – zaznaczył Dariusz Besz z RAFAKO S.A., które zdobyło V miejsce.
 
- Pierwszy mecz był zdecydowanie za wcześnie, bo o 9 rano. Mam wrażenie, że  bardziej my go przegraliśmy niż przeciwnicy wygrali. Popełniliśmy mnóstwo błędów oraz oddaliśmy wiele punktów za darmo. Jednak w rezultacie zadowoleni jesteśmy z przebiegu zmagań – podsumował kapitan drużyny raciborskiej Spółki. 

W trakcie tegorocznej edycji turnieju siatkarskiego, nie mogło zabraknąć organizatorów. - VII edycja turnieju za nami. Wystartowało 15 drużyn, które walczyły w czterech grupach. Przyznam, że z roku na rok poziom zmagań wzrasta. Zawodnicy są coraz lepsi, i bardziej zaangażowani. Coraz lepiej czują się na boisku. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie zgromadzi jeszcze więcej zespołów, a zabawa będzie równie dobra, a może nawet lepsza – przyznaje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, jednego z organizatorów spotkania.

Urząd Miasta w Raciborzu wspiera turniej od pierwszej jego edycji. - W ten weekend mieliśmy przyjemność zaobserwować wspaniałe widowisko. Tegoroczna edycja turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Wszystko to za sprawą świetnie rozwiniętej w Raciborzu amatorskiej ligi siatkówki. Należy zaznaczyć, że z roku na rok przybywa drużyn, co bardzo mnie cieszy. Sport to doskonały sposób na integrację między pracownikami. Potwierdzeniem tego jest bardzo udana, VII edycja turnieju – powiedział Wojciech Krzyżek, wiceprezydent Raciborza. 

W trakcie dwudniowych zmagań, świetna zabawa toczyła się także poza boiskiem, bowiem dla kibiców przygotowano wiele atrakcji pozasportowych. Maskotki klubowe i Raciborek częstowały najmłodszych owocami i słodkościami. Natomiast animatorki z Raciborskiego Centrum Kultury przygotowały kreatywne zajęcia i wspólnie z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich wystawiły teatrzyk. Kolejną atrakcję zapewnili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy oferowali przybyłym masaże. Z kolei Akademia Fitness udzielała porad dot. zdrowego trybu życia, ćwiczeń i diety. Natomiast przedstawicielki raciborskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji dbały o nawodnienie każdego uczestnika wydarzenia. 

Klasyfikacja końcowa:

1. EKO-OKNA S.A. 

2. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu

3. SGL CARBON4. HENKEL5. RAFAKO S.A.

6. Zakład Karny w Raciborzu

7. Urząd Miasta Racibórz

8. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu


* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84fax 32 417 01 70

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »