Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Turnusy rehabilitacyjne i terapia sokami

Turnusy rehabilitacyjne i terapia sokami
Zobacz więcej zdjęć »
Świeżo wyciskane soki są naturalnym źródłem witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ze względu na swoje oczyszczające właściwości, sokoterapia jest jedną z najbardziej skutecznych metod pozwalających na pozbycie się z organizmu szkodliwych toksyn.

Soki versus owoce

Sokoterapia polega na piciu różnego rodzaju wyciskanych soków z owoców, a także z warzyw. Sok, w przeciwieństwie do owoców posiada mniejszą ilość błonnika. W schorzeniach pokarmowych, w których zalecana jest terapia oczyszczająca, zmniejszona ilość błonnika w spożywanych pokarmach jest pożądaną cechą. Oprócz tego ilość antyoksydantów oraz enzymów zależy przede wszystkim od sposobu uzyskiwania soku.

Dieta warzywno-owocowa rządzi się twardymi zasadami. Soki występujące w codziennym jadłospisie muszą zostać wyciśnięte. Oznacza to, że sok z sokowirówki nie będzie miał takich samych właściwości, jak ten wyciśnięty w specjalnym urządzeniu. Jest to podstawowy warunek całej diety.

Wyjazdy oczyszczające

Terapia sokami polecana jest najczęściej w przypadkach nasilających się objawów chorób cywilizacyjnych. Stałe uczucie zmęczenia, wypalenie zawodów, uczucie przepracowania, apatia, stres, brak poczucia satysfakcji to najczęstsze objawy przemęczenia wynikające najczęściej z nadmiaru zgromadzonych toksyn w organizmie.

Lekarze informują, że coraz większa ilość ludzi cierpi ze względu na zbyt dużą ilość szkodliwych toksyn w organizmie. Ze względu na przykre konsekwencje, jakie powodują zaleca się terapię oczyszczającą, co najmniej 1 raz na pół roku.

Wyjazdy oczyszczające polegają przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego wyżywienia, zorganizowaniu odpowiednich zajęć ruchowych oraz analizę stanu zdrowia uczestników przed i po turnusie. Oprócz tego taki wyjazd powinien być wzbogacony o zajęcia z dietetykiem, który ustali odpowiednią dietę dla uczestników lub tez zwróci uwagę na to, co warto wyeliminować ze swoich nawyków żywieniowych.

Aby dowiedzieć się więcej: http://sokoterapia.pl/

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Suzi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »