Firma » Biura

Twoje EKO biurko

Twoje EKO biurko
Zobacz więcej zdjęć »
Świat technologiczny atakuje nas obecnie na każdym kroku i jak się zastanowić, to aż ciężko uwierzyć jak dużo czasu w ciągu dnia poświęcamy na wpatrywaniu się w monitor i używaniu sztucznych rzeczy, wykonanych z tworzyw.

Zresztą całe nasze otoczenie, szczególnie w biurowej pracy zawodowej, powoduje, że mamy głównie kontakt z produktami wykonanymi głównie z plastiku, co zdecydowanie nie leży w naszej naturze. Czy możemy choć trochę poprawić sobie to otoczenie, choćby psychicznie, podświadomie dać sobie trochę oddechu? W sumie czemu nie, wystarczy trochę pozmieniać to czego używamy, co nam leży na biurku aby się lepiej poczuć. Jednocześnie też korzystanie z produktów wykonanych z odnawialnych lub odzyskanych materiałów ma zbawienny wpływ na nasze środowisko. Zaczynajmy więc, od podstawowych rzeczy.

Najprostsza nawet rzecz jak długopis, czy musi być plastikowy, metalowy, a może nie? Teraz masz dostęp do całej gamy długopisów, do produkcji których używa się naturalnego drewna np. bambusa, korka, włókna roślinnego, kukurydzy, czy nawet tektury. Co ważne, takie materiały bez problemu można oznakować logotypem firmowym, co dodatkowo zwiększa ich użyteczność w pracy zawodowej.

Niezwykle funkcjonalnym gadżetem, który będzie przydatny każdego dnia w pracy jest kalendarz lub notes w ekologicznej okładce. Wybór jest naprawdę imponujący. Przykładowo znany producent notesów i kalendarzy – marka dobrekalendarze.pl poleca ekologiczne notesy i firmowe kalendarze utrzymane w duchu eko wydrukowane na ekologicznych papierach w odcieniach brązu i beżu. Niezwykłe są również okładki wykonane z korka i drewnopodobnych oklein, które idealnie się przebarwiają i można je tłoczyć na sucho matrycą. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle elegancki gadżet obrandowany naszym logo. Papierowe okładki natomiast możemy zadrukować w pełnym kolorze, co daje ogromne możliwości tworzenia designerskich kreacji. Grafika może być utrzymana w duchu ekologicznym, co świetnie koresponduje z surowcem zastosowanym na okładce i przekazuje jednoznaczny komunikat. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań świetnym rozwiązaniem będą okładki ekologicznych notesów i firmowych kalendarzy wykonane z grubo plecionego płótna lub lnu. Piękna struktura materiału, stonowane kolory ziemi sprawiają, że tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością.

Dodatkowo możemy wyposażyć swoje eko-biurko w stałe elementy organizacyjne czyli kilka ciekawych rzeczy, z których stworzysz mini architekturę czyniąc swoje biurko wręcz konkurencją nawet dla najlepszych projektantów wnętrz :). Do wyboru masz całą gamę gadżetów ekologicznych wykonanych z naturalnych materiałów. Już sama aranżacja biurka może być super metodą na odstresowanie się i stworzenie przyjaznego dla siebie miejsca pracy.

Czy to będzie ciekawy wieczny kalendarz, czy podstawka na telefon plus głośnik, z którego będzie się wydobywać relaksacyjna muzyka, czy nawet pudełko na ulubioną herbatę a do tego kubek termiczny z przyjemną korkową obudową, czy nawet chusteczki, tak w razie czego, wszystko to będzie rewelacyjnie współgrało i oddawało ekologiczny charakter Twojego biurka.

Oczywiście, nie tylko design się liczy jak chcesz kontynuować trend eko. Myśląc szerzej warto zaopatrzyć się w bardzo przydatną rzecz jaką jest power bank ale ładowany energią Słońca. Nie ma co się oszukiwać, z pewnych rzeczy nie uda się zrezygnować w pracy zawodowej, można natomiast poprawić ich używanie. Coraz częściej wykorzystujemy urządzenia, które mają akumulatory i trzeba je ładować, najgorzej z telefonem lub tabletem. Niby, średnio licząc, to nie aż tak dużo bo w przeliczeniu na złotówki to raptem 4-5zł/rok za telefon ale dodając do tego tablet, głośnik, lampkę i  większą ilości pracowników robi to całkiem spory ślad węglowy.

Pozostaje też kwestia tzw. jednorazówek. Ja zaliczam do tego wszelkiego typu opakowania, którymi się posługujemy. Dlatego w tym zestawieniu pojawią się też poniższe produkty.

koperty eko - wykonane z papierów makulaturowych, kraftów - bez problemu można je zadrukować dostępnymi technikami drukarskimi począwszy od druku offsetowego kończąc na sitodruku. używamy ich często w pracy biurowej i warto się w nie zaopatrzyć,

torby papierowe - bardzo istotna i funkcjonalna rzecz, nie tylko przyda się jako opakowanie na żywność ale też pozwali zarówno na transport towarów wewnątrz działalności firmy, a szczególnie pomocna okazuje się w pracy handlowców, którzy zabierają na spotkania czy to wzory czy też katalogi, gadżety. Świetnie spełnią swoją rolę także w okresach zwiększonej aktywności marketingowej przed świętami,

pudełka eko - to temat znacznie szerszy i tak naprawdę można ich użyć zarówno w pracy biurowej do segregacji, przechowywania dokumentów jak i w szerszych zastosowaniach wykorzystując je jako prestiżowe opakowanie na wzorniki, kalendarze, notesy dla klientów.

Idąc dalej w rozważaniach na temat przydatnych rzeczy, wpływających na ekologiczny trend, warto też wspomnieć, że możemy w niektórych przypadkach celowo zrezygnować z jednorazowych opakowań aby zminimalizować produkcję odpadów choćby zaopatrując się w lunch-boxa czy też torbę wykonaną z bawełny z odzysku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »