Rozrywka i wypoczynek » Sport

Typy bukmacherskie na tenis ziemny - co warto o nich wiedzieć?

Typy bukmacherskie na tenis ziemny - co warto o nich wiedzieć?
Zobacz więcej zdjęć »
Tenis ziemny to jedna z dyscyplin cieszących się największą popularnością, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest bowiem bardzo widowiskowa, ale i emocjonująca. Daje też oczywiście spore szanse na obstawianie i wygrywanie, nie dziwi więc, że typy bukmacherskie na tenis są tak popularne.

Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie i jej obstawianiu? Sprawdźmy to!Czym dokładnie są typy bukmacherskie w tenisie?

W praktyce typy bukmacherskie na tenis to przewidywania dotyczące wyników meczów lub innych wydarzeń sportowych, które są oferowane przez firmy bukmacherskie. Oferują one różne rodzaje typów, natomiast w przypadku tenisa są to:

  • zwycięstwo w meczu - najpopularniejszy zakład, polegający na przewidzeniu, który z zawodników wygra mecz,
  • handicap - bukmacher nadaje jednemu z zawodników wirtualny handicap lub ujemne punkty w gemach przed rozpoczęciem meczu,
  • wygrana seta - przewidywanie, który z zawodników wygra konkretny set w meczu,
  • liczba setów w spotkaniu - określenie, ile będzie setów w całym spotkaniu,
  • liczba gemów - przewidywanie, ile zostanie rozegranych gemów,
  • liczba asów serwisowych - przewidywanie, ile asów zostanie zdobytych przez każdego z zawodników w meczu,
  • wygrana w pierwszym secie - kto wygra otwarcie meczu,
  • wygrana w trzech setach - dla pojedynków męskich,
  • wygrana w dwóch setach - dla pojedynków damskich.

To podstawowe typy bukmacherskie w tenisie, jednak oferta zależy tak naprawdę od bukmachera. Warto więc sprawdzać różne firmy, których propozycja zazwyczaj nieco różni się w tym zakresie.Jak wybierać typy na tenis?

Tak naprawdę nie ma uniwersalnej zasady w tym zakresie. Zdecydowanie zaleca się jednak, aby mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat tej dyscypliny sportowej. Najlepiej też na bieżąco oglądać mecze tak, aby poznać dynamikę gry oraz różnych zawodników. Polecane jest też korzystanie z analiz bukmacherskich wykonywanych przez profesjonalistów. Oczywiście nie ma gwarancji, że będą one skuteczne. Warto jednak je sprawdzać, zwłaszcza na początku swojej przygody z typowaniem.Czego NIE robić?

Jest też lista zasad co do rzeczy, których nie warto robić w przypadku obstawiania. Istotne jest przede wszystkim to, aby nie korzystać z oferty nielegalnie działających firm bukmacherskich, które kuszą graczy poprzez różnego rodzaju bonusy i promocje.

Kolejna zasada to zachowanie bezpieczeństwa gry. Warto grać więc do ustalonej stawki i nie próbować odgrywać się, jeśli przez pewien czas zakłady nie wchodzą. Często wiąże się to bowiem z większymi stratami oraz mniejszym zadowoleniem z typowania, które powinno być traktowane także jako rozrywka i sprawdzanie swoich sił.

Nie warto też typować w ciemno, czyli bez jakiejkolwiek znajomości zasad gry. Typy bukmacherskie na tenis bywają bowiem bardzo kuszące, zwłaszcza w przypadku wyższych kursów. Jednak osoby na co dzień obserwujące ten sport szybciej wychwytują, które są realne, a które mniej, np. ze względu na lepszą znajomość danego zawodnika, choćby w przypadku konkretnej nawierzchni, na której będzie rozgrywać się mecz.


Typy bukmacherskie na tenis to jak widać szeroka oferta. Korzysta z niej więc wielu graczy, którzy chętnie obstawiają tę dyscyplinę i to często całkowicie bez jej znajomości. Specjaliści jednak zalecają, aby przed typowaniem realnie zainteresować się tenisem oraz dopiero na tej podstawie budować swoje typy bukmacherskie. Dzięki temu bowiem szanse na wysokie wygrane będą wyższe, podobnie jak radość i satysfakcja z gry!

--------------------------------------------------------

- Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych.
- Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach
bukmacherskich,
- Komunikat o posiadaniu zezwolenia przez podmioty urządzające zakłady
wzajemne
.

--------------------------------------------------------

Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »