Technologie » Komputery

Uaktualnione narzędzie Kaspersky Safe Kids: większa elastyczność dla dzieci, porady dla rodziców

Uaktualnione narzędzie Kaspersky Safe Kids: większa elastyczność dla dzieci, porady dla rodziców
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab uzupełnił swoje rozwiązanie do ochrony dzieci przed zagrożeniami cyfrowymi o nowe funkcje dla platform iOS i Android.

Teraz dzieci mogą przy użyciu jednego przycisku zdalnie poprosić rodziców o dostęp do ograniczonej w ustawieniach strony lub aplikacji, podczas gdy rodzice otrzymają przydatne wskazówki, gdy Kaspersky Safe Kids wykryje trudne sytuacje.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rodzice widzą wskazówki w formie komentarzy w ustawieniach Kaspersky Safe Kids oraz w raporcie dotyczącym aktywności internetowej dziecka, dostępnym w serwisie My Kaspersky. Porady te mogą również pojawić się w ramach pilnego powiadomienia przesyłanego do urządzenia mobilnego rodzica na przykład jeśli dziecko próbuje uzyskać dostęp do strony należącej do kategorii, która została zablokowana (np. strony zawierającej wulgarny język).  

Wyniki badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International pokazują, że jeden na trzech rodziców uważa, że nie jest w stanie kontrolować, co jego dziecko widzi lub robi w internecie. Nawet przy użyciu narzędzi kontroli rodzicielskiej rodzice często nie wiedzą, jak reagować na określone zachowanie online swoich dzieci. Czy skonfiskować sprzęt, jeśli dziecko zostanie przyłapane na próbie uzyskania dostępu do stron hazardowych? Jak stanowczo porozmawiać z dzieckiem, jeśli system zarejestruje, że interesuje się ono stronami o tematyce dla dorosłych?

Zintegrowane z nową wersją Kaspersky Safe Kids porady psychologów pozwalają rodzicom nie tylko odpowiednio ocenić stopień ryzyka dotyczący ich dziecka, ale również rozważyć swoje podejście do bezpieczeństwa online pociechy. Rodzice otrzymują powiadomienia dotyczące nieodpowiednich stron i aplikacji, gdy pojawiają się nowe podejrzane kontakty, kiedy dokonywane są zakupy online, w przypadku nadmiernego korzystania z internetu przez dziecko oraz w wielu innych sytuacjach.

„W przypadku każdego produktu, który rozwijamy, zawsze staramy się, aby był możliwie najbardziej przyjazny dla użytkownika i intuicyjny. Gdy chodzi o poczucie spokoju rodziców i ochronę dzieci, jest to istotniejsze niż w jakimkolwiek innym przypadku. Chcemy, aby nasze rozwiązanie do ochrony online dzieci nie tylko zapewniało pomoc techniczną, lecz pełniło również rolę partnera dla rodziców. Kaspersky Safe Kids to rozwiązanie oferujące coś więcej niż tylko kontrolę aktywności internetowej dzieci – chcemy pomóc rodzicom lepiej zrozumieć, dlaczego ich dzieci zachowują się tak, jak się zachowują, i dlaczego interesują ich określone treści. Uważamy, że rady psychologów to nie tylko nadanie programowi ‘ludzkiego aspektu’ – wynoszą one ochronę na całkowicie nowy poziom” – skomentował Andriej Mochola, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania dla konsumentów, Kaspersky Lab. 

Inna funkcja nowego produktu w wersji dla systemu Android pozwala dzieciom prosić o dostęp do ograniczonych w ustawieniach stron i aplikacji. Jeśli rodzic skonfigurował Kaspersky Safe Kids w taki sposób, aby uniemożliwić dziecku korzystanie z określonych stron lub aplikacji, okno odmawiające dostępu pojawia się za każdym razem, gdy dziecko próbuje otworzyć zabronione zasoby. Teraz dziecko może wysłać prośbę o dostęp bezpośrednio z tego okna. Jeśli rodzic uzna to za stosowne, może zgodzić się na taką prośbę – wystarczy jedno dotknięcie przycisku. W przypadku iPhone’ów i iPadów funkcja ta działa jedynie w odniesieniu do stron internetowych.    

Udoskonalone narzędzie Kaspersky Safe Kids jest dostępne na stronie kaspersky.pl/safe-kids. Nowe funkcje będą również dostępne dla systemów Windows i Mac w 2017 roku.

Oprócz opisanych wyżej funkcji rozwiązanie pomaga rodzicom otrzymywać aktualne informacje odnośnie aktywności online dziecka, czasu spędzanego w internecie, odwiedzanych stron, uruchamianych gier, osób, z którymi dziecko rozmawia, a także miejsc, w których przebywa.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »