Motoryzacja » Samochody

Ubezpieczenie auta w salonie dealerskim – czy to się opłaca?

Ubezpieczenie auta w salonie dealerskim – czy to się opłaca?
Zobacz więcej zdjęć »
Ceny ubezpieczeń poszły znacznie do góry w ostatnim czasie. Wobec tego coraz więcej kierowców intensywnie poszukuje najbardziej atrakcyjnych ofert. Często jednak zapominamy o tym, że gdy mamy nowsze auto jeszcze na gwarancji, możemy udać się również do salonu dealerskiego, aby sprawdzić ofertę polis

Gdy kupujemy nowe auto, często najbardziej opłaca się zakupić wraz z nim pełen pakiet ubezpieczeń bezpośrednio w salonie dealerskim. Możemy wtedy załatwić wszystko na miejscu i wyjechać z salonu już ubezpieczonym autem. Na nowe modele kierowcy zwykle wykupują pełen pakiet, czyli obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz AC i NNW. Do wyboru mamy też dodatkowe pakiety, na przykład ubezpieczenie szyb.

Także możemy bez problemu przedłużyć ubezpieczenie samochodu w salonie dealerskim. Wtedy, podobnie jak wcześniej, pracownik salonu przeprowadzi dla nas specjalną kalkulację i wskaże, gdzie możemy otrzymać polisę w najniższej cenie. Taką opcję ma między innymi salon Ford, ale skorzystajmy z niej również w innych salonach.

Pracownik salonu ma dostęp do specjalnego oprogramowania takiego jak agencja ubezpieczeniowa i może wtedy na podstawie podanych przez klienta danych szybko skalkulować najlepsze ubezpieczenia. Oczywiście, nie musimy bazować tylko na jego kalkulacjach, ponieważ możemy skorzystać z programów on-line lub udać się do innego agenta ubezpieczeniowego. Często jednak okazuje się, że to właśnie w salonie czeka na nas najbardziej atrakcyjna opcja.

Oczywiście, gdy mamy starsze auto, już po okresie gwarancyjnym, także możemy odwiedzić salon marki, aby dowiedzieć się, jakie propozycje ubezpieczeń możemy otrzymać. Zwykle jednak ceny są już podobne jak w innych miejscach – u agentów czy bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych.

Podsumowując, gdy chcesz ubezpieczyć auto nowe tanio i wygodnie, wybierz polisy proponowane przez salony samochodowe. Wtedy możesz nie tylko oszczędzić swoje pieniądze na najbardziej korzystnej dla siebie polisie, ale dodatkowo możesz też oszczędzić czas. Wszystko załatwisz w jednym miejscu!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (3)

 • avatar
  bartekp 2017-06-04 10:09:14

  Ja zawsze ubezpieczenie pojazdu biore w PZU, jeszcze nigdy mnie nie skroili na OC

 • avatar
  ~Jurospodtrojki 2017-05-09 22:55:36

  @olczi ja właśnie na wykopie czy fb widziałem sporo osób które chwaliły sie ofertami od yanka, wystarczy troche poszperać i poczytać :D sam się tym tematem zainteresowałem bo propozycja która dostałem od swojego TU to jakaś porażka wiec licze na jakieś zniżki od yanoska hehe :D na razie ocena 7,1 wiec pracuje dalej i sie zobaczy

 • avatar
  ~olczi 2017-05-08 14:09:45

  nigdzie nie opłaca się mieć ubezpieczenia w gruncie rzeczy xD bo stawki kosmiczne a jak przyjdzie co do czego to i tak otrzymanie odszkodowania graniczy z cudem ;/ ja byłem mega ciekaw yanosika jak zaczynali ze swim oc ale chyba przepadli jak kamień w wodę bo nic o nich nie słychac :|


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »