Motoryzacja » Samochody

Ubezpieczenie samochodu: OC/AC vs GAP

Ubezpieczenie samochodu: OC/AC vs GAP
Zobacz więcej zdjęć »
Właściciele pojazdów mogą wybierać pośród szerokiej gamy ubezpieczeń swojego auta. Poza najczęściej wybieranymi: OC i AC, kierowcy mogą skorzystać m.in. z ubezpieczenia GAP. Sprawdź, na czym ono polega i dowiedz się, czym różni się od typowych polis komunikacyjnych.

OC i AC to ubezpieczenia komunikacyjne, które zabezpieczają finansowo właściciela pojazdu w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, np. stłuczki czy kradzieży. Natomiast ubezpieczenie GAP stanowi zabezpieczenie straty finansowej ściśle związanej z utratą wartości przez pojazd w miarę jego użytkowania.Ubezpieczenie GAP zamiast OC/AC?

Ubezpieczenia GAP oraz polisy OC/AC nie można traktować jako zamienników. Firma ubezpieczeniowa – w ramach OC lub AC – pokryje jedynie wartość szkody. Trzeba przy tym pamiętać jeszcze, że o ile komunikacyjne ubezpieczenie samochodu działa wyłącznie w oparciu o aktualną cenę rynkową pojazdu, tak GAP stanowi dopełnienie kwotowe – wyrównuje różnicę między wartością początkową a wartością odszkodowania z AC.

Przykład 1. Pojazd kupiłeś za 80 tys. zł. Po 2 latach użytkowania doszło do kradzieży, w efekcie czego ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie z AC wynoszące 60 tys. zł. Firma wzięła bowiem pod uwagę aktualną cenę rynkową pojazdu.

Przykład 2.Masz pojazd kupiony za 80 tys. zł (tyle wynosi wartość fakturowa). Po 2 latach użytkowania doszło do szkody całkowitej, dlatego ubezpieczyciel wypłacił 60 tys. zł odszkodowania – zgodnie z aktualną wartością rynkową. Dzięki ubezpieczeniu GAP, otrzymujesz dodatkowe 20 tys. zł – tyle wynosi różnica między wartością początkową samochodu a wysokością odszkodowania z AC.GAP – czy warto wykupić to ubezpieczenie?

Nawet, jeśli masz wykupione ubezpieczenie samochodu OC i AC, warto rozważyć GAP. Jest to ubezpieczenie, które jest korzystne z wielu powodów.

  • Umożliwia spłatę pozostałych rat kredytowych/ leasingowych

Wypłacona kwota będąca różnicą między wartością początkową a aktualną ceną rynkową pozwala na bezproblemowe uregulowanie zaciągniętego zobowiązania. Z pieniędzy wypłaconych w ramach ubezpieczenia GAP użytkownik pojazdu może spłacić pozostałe raty kredytowe czy leasingowe, a pozostałą kwotę odszkodowania zachować lub przeznaczyć na wpłatę własną na nowy samochód. Chociaż nie odzyska samochodu, nie pozostanie z długiem wobec banku czy firmy leasingowej.

  • Pozwala uniknąć utraty wartości nawet przez kilka lat

Ubezpieczenie GAP oferowane przez Toyota Insurance Management Limited daje gwarancję zachowania wartości początkowej pojazdu nawet przez 5 lat. Dzięki temu utrata nawet kilkuletniego pojazdu nie będzie wiązała ze stratą finansową.

Jeżeli chcesz w pełni zabezpieczyć swoje interesy finansowe jako właściciel pojazdu, pomyśl o GAP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »