Zdrowie » Dziecko
Uczniowskie śniadanie
Zobacz więcej zdjęć » |
Co powinno znaleźć się w uczniowskim menu i jak zapakować drugie śniadanie, aby przez cały dzień zachowało świeżość i smak?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Aby aktywnie uczestniczyć w codziennych zajęciach, potrzebny jest poranny zastrzyk energii. Przed wyjściem do szkoły, każde dziecko powinno zjeść pożywne śniadanie. Płatki z mlekiem, owsianka z owocami, lub kolorowe kanapki to podstawa jadłospisu. Ważne, aby wszystkie produkty były bogate w białko, węglowodany, odpowiednią ilość wartościowego tłuszczu oraz wapń i żelazo. Pełnowartościowy posiłek pozwoli zaspokoić ¼ codziennego zapotrzebowania pokarmowego.
Na dobry start
W diecie naszych pociech nie możemy pominąć również drugiego śniadania. Co zrobić, aby przygotowywane przez nas kanapki nie wracały razem z małym uczniem do domu? Różnorodność to podstawa. Biały chleb czy kajzerkę zastąpmy bajglem lub bułką z pełnoziarnistej mąki. Dodajmy żółty ser lub twarożek, do tego wędlinę, albo grillowanego kurczaka. Taka wersja powinna zadowolić nawet wybrednego smakosza. Pamiętajmy również o warzywach. Pokrojone w plasterki będą źródłem witamin, a dodatkowo zwrócą uwagę apetycznym wyglądem. W wersji słodkiej, sprawdzą się tosty z dżemem, serek wiejski z orzechami lub naleśniki z owocami. Pamiętajmy, że pospolite drożdżówki, batony i gazowane napoje nie zastąpią wartościowych przekąsek. Wręcz przeciwnie – ich spożycie sprawi, że po nagłym wzroście poziomu cukru, dziecko szybko odczuje głód.
Smaczny pakunek
Układając szkolne menu powinniśmy zwrócić uwagę na to, w co zapakujemy jedzenie. Rozwiązań jest kilka. Foliowe woreczki, a nawet papierowe torebki odchodzą już w zapomnienie. I nic w tym dziwnego, bo kanapki i owoce zwykle przybierały w plecaku nieokreślone formy. Na popularności zyskują lunch boxy, zarówno plastikowe jak i silikonowe. Ciekawą propozycją są także pojemniki próżniowe Dafi Vacuum. Szczelne zamknięcie oraz pompka chronią produkty przed kontaktem z wilgocią i powietrzem. Dzięki temu żywość jest dłużej świeża i zachowuje swój smak. Przechowywany w nich chleb mimo upływu czasu jest chrupiący i pachnie jak z piekarni. Pojemniki sprawdzą się również w przypadku owocowych sałatek. Aby urozmaicić szkolny posiłek, dzieci mogą zabrać ze sobą także świeżo wyciskane soki lub koktajle. Te najlepiej przechowywać w szczelnie zamykanych kubkach koktajlowych.
Odpowiednio zbilansowana dieta sprawi, że dzieci utrzymają prawidłową masę ciała, będą miały dobre samopoczucie, a co za tym idzie lepsze wyniki w nauce. Pamiętajmy, że urozmaicony jadłospis pomoże nam już teraz kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u naszych pociech… A to bez wątpienia będzie miało dobry wpływ na ich styl życia w późniejszych latach.
Nadesłał:
Best Brands PR
|
Komentarze (0)