Gospodarka » Przemysł

Ujarzmiona energia w Muzeum Podkarpackiej Energetyki

Ujarzmiona energia w Muzeum Podkarpackiej Energetyki
Zobacz więcej zdjęć »
Jak działa generator Van de Graffa, jakie znaczenie maiły odkrycia Faraday’a… Tego rodzaju pytania zadawali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej, którzy odwiedzili Muzeum Podkarpackiej Energetyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Z okazji 105-lecia podkarpackiej energetyki PGE Obrót z siedzibą w Rzeszowie zaprasza do muzeum zorganizowane grupy zainteresowane tajemnicami energetyki.

- PGE Obrót wspiera nasz Dom, dlatego też gdy dowiedzieliśmy się o możliwości zwiedzania muzeum postanowiliśmy zarezerwować termin – mówi Lucyna Organiściak, instruktor terapii.

Zwiedzający mogą bezpłatnie obejrzeć tutaj unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku. Ale to nie wszystko.

- Zwiedzanie opiera się na interaktywnej zabawie. Nasi goście  mogą poznać tajemnice energetyki, między innymi uczestnicząc w eksperymentach.  Wizyta w muzeum jest okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i edukacji – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót.

Jak ujarzmić energię


Wycieczki oprowadzają Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Ten duet przeprowadza także eksperymenty i wyjaśnia procesy fizyczne, np. zasady magnetyzmu, prezentowane na specjalnych modelach edukacyjnych.

Pan Janusz, podopieczny ŚDS w Wysokiej Głogowskiej, cieszył się z wizyty w muzeum. - Spoglądając kiedyś na błyskawice, zastanawiałem się, jak ujarzmić tę energię. Eksperymenty oraz eksponaty, które tutaj zobaczyłem, pomagają zrozumieć, w jaki sposób energia służy ludziom.

Rezerwacja wycieczek

Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6.  Powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów odwiedziło je ok. 1500 osób.
Szczegółowych informacji dotyczących rezerwacji wycieczek udziela: Katarzyna Wiśniowska
tel: 17 865 6119, katarzyna.wisniowska@gkpge.pl

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525
PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »