Społeczeństwo » Społeczeństwo

Uśmiech w prezencie

Uśmiech w prezencie
Zobacz więcej zdjęć »
Trwa międzyuczelniana akcja Rozdajemy uśmiech. Studenci z całego Trójmiasta zbierają zabawki i słodycze, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafią do dzieci ze świetlic środowiskowych

Akcję, już po raz drugi, zainicjował Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Podarunki można dostarczać do 20 grudnia, m.in. do pokoju 215 i 216 w Bratniaku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ubiegłoroczna akcja wymalowała uśmiech na twarzach niemal 400 dzieci. Studenci zebrali ponad 700 pluszaków, 190 kilogramów słodyczy, 300 gier planszowych i puzzli, niezliczoną ilość innego typu zabawek, wiele artykułów papierniczych oraz ubrań. Paczki trafiły do dzieci z 12 trójmiejskich świetlic środowiskowych, do dwóch placówek w Grudziądzu i do dużej świetlicy przykościelnej w Wejherowie.

Wokół nas żyje wiele maluchów wywodzących się z ubogich, często patologicznych rodzin. Każdego dnia w specjalnych świetlicach poszukują tego, czego brakuje im w domach: miłości, oparcia, bezpieczeństwa. Większość z nich nie może liczyć nawet na najdrobniejszy wigilijny podarek. Zrobimy jednak wszystko, by pokazać im, że Święty Mikołaj pamięta również o nich - mówi Dominik Werner, student PG, jeden z koordynatorów akcji. - Dołącz do nas bez względu na to ile masz lat, skąd pochodzisz i na jakiej uczelni czy wydziale studiujesz. Namów każdego z najbliższego Ci otoczenia, by jeszcze dziś otworzył pudła z dzieciństwa i przeszukał domowe zakamarki. Przekażcie nam trochę pluszaków, lalek, samochodzików bądź kredek. Wszelkie łakocie będą również miłą niespodzianką.

Organizatorzy akcji nie ukrywają, że i tym razem liczą na hojność ofiarodawców. Z sentymentem wspominają czas pierwszej edycji Rozdajemy uśmiech, kiedy biuro samorządu przerodziło się w plac zabaw pełen pluszowych misiaków.
- O sukcesie akcji może świadczyć uśmiech, który widniał na twarzach dzieci dostających paczuszki pełne słodyczy, w których znajdował się wymarzony pluszak, samochodzik czy też inna zabawka. Pełne szczerości podziękowania od wychowów i okrzyki dzieci towarzyszyły nam za każdym razem gdy przyjeżdżaliśmy, samochodem zapakowanym po dach, do świetlicy, by rozdać uśmiech - opowiada Magdalena Gaca, zastępca przewodniczącego Samorządu Studentów PG ds. kultury i sportu.

Poza studentami Politechniki Gdańskiej w akcji uczestniczy młodzież z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Marynarki Wojennej. Jednak w  zbiórkę może włączyć się każdy -  na wydziałach znajdują się oznakowane kartony, do których można wrzucać prezenty.

Punkty zbiórki na Politechnice Gdańskiej

Bratniak (AKPG Kwadratowa)
biuro SSPG, pokoje 215 i 216

Wydział Chemiczny
Chemia A, przed portiernią
Chemia C, przy głównych drzwiach wejściowych oraz w p. 04 (WRS)

Wydział Elektrotechniki i Automatyki
poziom 0, okolice bufetu oraz portierni i szatni

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
szatnie w nowym budynku ETI

Wydział Mechaniczny
hol główny

Wydział Zarządzania i Ekonomii
hol, pokój 809

Domy studenckie
portiernie

pozostałe uczelnie: http://www.sspg.pg.gda.pl/index.php?start=3Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »