Zdrowie » Medycyna
Uśmiechaj się bez przerwy
Zobacz więcej zdjęć » |
Brak przedniego zęba zazwyczaj skłania do poszukiwania sposobu zamaskowania luki. Gdy brakujący ząb nie jest jednym z przednich zębów, często odkładamy decyzję o jego uzupełnieniu, gdyż wstawianie zęba kojarzy nam się często z czymś bardzo kosztownym, niekiedy czasochłonnym lub bolesnym.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Warto pamiętać, że lekceważony, długo nieleczony ubytek może skutkować zaburzeniami takimi jak obrócenie zęba czy zanik dziąsła. Z czasem zęby sąsiadujące z luką mogą ulec rozchwianiu lub przesunięciu, natomiast zęby przeciwstawne tracąc oparcie wysuwają się w kierunku luki – mówi Jan Kowalski, lekarz stomatolog. Kompletny łuk zębowy jest więc nam potrzebny do utrzymania zdrowego i pełnego uśmiechu, nie ograniczonego jedynie do przednich zębów.
SMK – Ząb w jeden dzień
Jednym z rowiązań, które pozwala na uzupełnienie brakującego uzębienia jest System Mostów Kompozytowych (metoda SMK) opracowany przez dr Cezarego Turostowskiego we współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Metoda ta polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Jest on mocowany na specjalnie stworzonym włóknie szklanym co zapewnia mu trwałość.
"System Mostów Kompozytowych może być z powodzeniem wykorzystany w sytuacjach, gdzie inne techniki nie mają zastosowania, np. z powodu braku miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca" - mówi dr Cezary Turostowski, twórca metody. Jedną z największych zalet "SMK" jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, co nadaje takim zabiegom charakter odwracalny. Ponadto znacznie niższa cena oraz ograniczenie czasu zabiegu do jednej dwugodzinnej wizyty stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych mostów, implantów i protez.
"Mosty kompozytowe konstrukcji własnej Cezarego Turostowskiego stanowią cenne uzupełnienie znanych metod odbudowy braków pojedynczych siekaczy w szczęce. Odległe wyniki leczenia pozwoliły na poszerzenie wskazań do ich stosowania potwierdzając dużą trwałość, tak czynnościową, jak i estetyczną" mówi przewodnicząca Koła Sekcji Ortodontycznej PTS w Szczecinie - prof. dr hab.n.med. Irena Karłowska
Czy metoda SMK jest dla każdego?
Metoda SMK jest odpowiednia do uzupełnienia większości pojedynczych ubytków. Aby ułatwić pacjentom wstępną kwafilikację do zabiegu, na stronie www.smk-turostowski.pl uruchomione zostały bezpłatne konsultacje przy wykorzystaniu kamery internetowej.
Dr n.med. Cezary Turostowski
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, w której poźniej także pracował jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Ortodoncji.
Od 1993 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną "Dentus" w Szczecinie.
W czerwcu 1999 roku obronił pracę doktorską "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". W 2009 roku ukończył podyplomowe studia implantologiczne pod patronatem PSI-ICOI-DGOI. Praktyka stomatologiczna Cezarego Turostowskiego "Dentus" jest autoryzowaną praktyką implantologiczną przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne.
Nadesłał:
dentus
|
Komentarze (1)
długo szukałem, dla zainteresowanych strona dr turostowskieg to www.smk-turostowski.pl