Technologie » Fotografia

Uwaga graficy! Konkurs FVF!

Targi FILM VIDEO FOTO to jedna z najbardziej prestiżowych imprez branży fotograficznej nie tylko w Polsce ale i Europie, odbywająca się cyklicznie już od jedenastu lat. Przyszłoroczne, XII już targi, odbędą się tradycyjnie w Łodzi, na początku kwietnia.

Dowodem rangi i prestiżu targów jest fakt, że obecni są na nich nie tylko najwięksi i najbardziej znani producenci i dystrybutorzy krajowi, ale także światowe koncerny, a wśród nich: ALSTOR, ELFO, EPSON, FOTO-7, KSK DYSTRYBUCJA, LAFOT, NIKON, NORITSU, OLYMPUS, SAMSUNG, SONY, TETENAL i wielu innych. Podczas XII targów prezentować one będą nie tylko swoje najnowsze produkty, ale również ostatnie dokonania w dziedzinie przetwarzania obrazu. Nie dziwi więc fakt, że jak co roku, targi przyciągają rzesze ludzi zajmujących się nie tylko zawodowo, ale i amatorsko obrazowaniem. Jest to doskonała okazja do spotkań i wzajemnej wymiany doświadczeń. Ich pogłębianiu służyć też mają cykle warsztatów przygotowanych przez organizatorów i patronów medialnych targów, a prowadzonych przez uznanych fotografów. Ci ostatni będą też prezentować swoje dokonania na wystawach, towarzyszących targom.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguOferta targów stale się rozwija, dostosowując się do dynamicznie rozwijającego się rynku, nowych produktów i nowych technologii. W 2007 r. zakres towarowy poszerzony został o nowy dział „Komputery – cyfrowa obróbka obrazu”. Znalazły się w nim: sprzęt do obróbki cyfrowej, wyspecjalizowane peryferia komputerowe, oprogramowanie, systemy wizualizacyjne, nośniki danych.

Konkurs dla plastyków i grafików

W 2009 r., po raz pierwszy w swojej historii, targi poprzedzone zostaną konkursem na projekt plakatu XII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Konkurs ma na celu zainteresowanie targami szerszego grona osób profesjonalnie zajmujących się grafiką użytkową. Zwycięzca może liczyć nie tylko na wykorzystanie swojej pracy konkursowej przez organizatora targów, ale również na cenne nagrody rzeczowe. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na ekspozycji towarzyszącej targom.
Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na połowę lutego 2009 r. W Komisji Konkursowej zasiądą wybitni specjaliści w dziedzinie grafiki: prof. Stanisław Iwański (ASP Łódź), prof. Krzysztof Tyczkowski (WSSiP Łódź), Dawid Korzekwa (STGU, ASP Katowice), a także Wojciech Tkaczyński (fotograf, wykładowca PWSFTviT w Łodzi) oraz Izabela Wit (grafik, MTŁ). W gronie sponsorów konkursu znalazły się firmy: EIZO, Wacom, KSK Dystrybucja, SwiatObrazu.pl. Patroni medialni to kwartalnik 2+3D, miesięcznik Computer Arts oraz Digart.pl. Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej wsparło konkurs opieką merytoryczną.

Udział w konkursie będzie z pewnością dla wszystkich uczestników doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności.

Dokładne informacje, regulamin, karta zgłoszenia, brief oraz logo targów do pobrania znajduje się na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

danielom

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »