Gospodarka » Chemia

Uwaga: Substancje niebezpieczne!

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (eu-osha) udostępniła nowy zestaw narzędzi ukazujący zmiany w oznakowaniu substancji chemicznych.

Nowy zestaw narzędzi on-line zawiera film „Uwaga: Substancje niebezpieczne!", plakat i ulotkę. Główną postacią materiałów promocyjnych jest "Napo", bohater serii filmów animowanych, który w sposób zabawny i pozostający w pamięci propaguje bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy.
Nowe piktogramy obejmujące zagrożenia wynikające z zastosowania produktów chemicznych są stopniowo wdrażane w państwach członkowskich jako część całościowo zharmonizowanego systemu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Europejską Agencję Chemikaliów wynika, że wiele z tych piktogramów nie jest rozpoznawalnych lub właściwie zrozumianych. Zestaw narzędzi on-line przypomina pracodawcom i ich pracownikom o nowym oznakowaniu i pomaga im zrozumieć, co one oznaczają.
Około 15% pracowników w Europie stwierdza, że kontakt z niebezpiecznymi substancjami stanowi część ich codziennej pracy. Już pojedynczy kontakt z niektórymi z tych substancji może szkodzić zdrowiu pracowników, wywołując skutki, takie jak: lekkie podrażnienie oczu, podrażnienia skóry, astmę, problemy z rozrodczością, wady urodzeniowe i nowotwory. Kampania on-line ma na celu zaznajomienie pracodawców ipracowników z nowym oznakowaniem substancji chemicznych.
EU-OSHA wspiera Komisję Europejską w jej wysiłkach na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie nowych wymogów dotyczących oznakowania i ich znaczenia dla miejsc pracy. Na stronie EU-OSHA można znaleźć zestaw narzędzi oraz materiałów szkoleniowych na temat CLP (rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji chemicznych) i REACH (rejestracja, ocena, udzielanie zezwoleń i ograniczeń odnoszących się do chemikaliów), które pozwalają lepiej poznać tematykę.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRprimum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »