Motoryzacja » Samochody

Używane auto do 5.000zł - czym się kierować

Używane auto do 5.000zł - czym się kierować
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele osób marzy o tym, aby pewnego dnia stać się kierowcą i posiadać własny samochód. O ile jednak uzyskanie prawa jazdy to koszt. Ok. 2000zł, o tyle zakup sprawnego pojazdu będzie przynajmniej dwukrotnie wyższy. Czego można oczekiwać?

Decydując się na zakup samochodu dla świeżo upieczonego kierowcy przy ograniczonym budżecie warto postawić przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo - wygląd będzie bowiem sprawą drugorzędną. Jeśli zrobimy dobre rozpoznanie na rynku i jednocześnie wykażemy się odrobiną cierpliwości, w cenie 5000zł możemy znaleźć używane auto w dobrym stanie technicznym, które spełni minimum naszych potrzeb.Stan techniczny

Zupełnie osobną kwestią podczas wyboru samochodu dla młodego kierowcy, który budżet posiada na poziomie 5 tysięcy złotych, jest stan techniczny takiego pojazdu. W pierwszej kolejności szukamy samochodu bezwypadkowego lub po drobnej stłuczce, która nie uszkodziła samochodu na tyle, by obniżyło to poziom bezpieczeństwa pojazdu. Jeśli samochód jest po stłuczce, warto sprawdzić, jakiego typu uszkodzenia miały miejsce. Nieszkodliwe stłuczenie lampki czy drobne zarysowanie drzwi nie będą stanowiły problemu, lecz jeśli mamy podejrzenia, że auto brało udział w poważniejszym wypadku, wówczas warto sprawdzić zbieżność kół i geometrię, aby upewnić się, że samochód będzie bezpieczny w użytkowaniu.

Tym, na co należy zwracać uwagę, jest obecność rdzy na elementach konstrukcyjnych samochodu, czyli np. na podłużnicach lub elementach zawieszenia.

Trzeba mieć również na uwadze, że musimy się również liczyć z kosztami wymiany elementów eksploatacyjnych takich jak rozrząd, wymiana hamulców, oleju i filtrów, co wpłynie na koszt po zakupie pojazdu.

Przed zakupem warto poczytać fora dyskusyjne o danym modelu, aby upewnić się, że nie kupujemy samochodu obarczonymi wadami fabrycznymi lub o dużej awaryjności.Jak sfinansować zakup samochodu?

Zakup bezpiecznego i sprawnego samochodu w kwocie do 5.000zł może być trudnym zadaniem i często wiązać się nawet z wielomiesięcznym poszukiwaniem odpowiedniego pojazdu. Jeśli potrzebujemy samochodu na już, rozwiązaniem może być poszukanie dodatkowego finansowania, które umożliwi zakup lepszego i bardziej dostępnego samochodu.

W takiej sytuacji warto sprawdzić gdzie i na jakich warunkach da się uzyskać szybkie pożyczki, ponieważ znacznie lepiej jest spłacać małe raty i korzystać z dobrego auta, niż w nieskończoność szukać czegoś idealnego w tak sztywnym budżecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »