Rozrywka i wypoczynek » Sport

V Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET przeszedł do historii

V Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET przeszedł do historii
Zobacz więcej zdjęć »
- Jestem pełen podziwu dla zawodników, gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Chcemy wspierać inicjatywy lokalne, które promują aktywny i zdrowy styl życia. Półmaraton i rajd Nordic Walking a teraz także Kuźniańska Leśna Zadyszka to wydarzenia adresowane do osób w każdym wieku;

cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ich organizacji – mówił E. Longin Wons w trakcie V Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. Jako pierwszy do mety dotarł Mateusz Mrówka, w klasyfikacji pań zwyciężyła zaś Judyta Rębisz.

Już po raz piąty lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie gościły półmaratończyków. W niedzielę 27 września, mimo niesprzyjających prognoz panowała słoneczna, jednak także wietrzna pogoda. Na starcie półmaratonu zameldowało się ponad 160 zawodników. 

Po przekroczeniu linii mety

Oczom kibiców jako pierwszy na mecie ukazał Mateusz Mrówka, za nim zaś Roberto Dimicoli a na trzeciej pozycji Filip Inglot. -Trasa bardzo mi się podobała. Pogoda także dopisała mimo, że zapowiadano deszcz. Momentami mogło być nieco ciężej bo wiał dość silmy wiatr ale poza tym wszystko super. No i dodatkowo udało mi się pobić rekord trasy co cieszy mniej podwójnie – mówił po przekroczeniu linii mety, zwycięzca Mateusz Mrówka. Wśród kobiet prym wiodła Judyta Rębisz. Drugie miejsce należało do Dominiki Pacak a trzecie Patrycji Lechockiej.

Marsz Nordic Walking na 10 km wygrał Bogdan Cyrus, a wśród pań najlepsza była Katarzyna Basista. W Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce pierwszy na metę wbiegł Krzysztof Bartosik natomiast w kategorii kobiet pierwsze miejsce należało do Weroniki Rybok z Czerwionki.

W nieco powiększonym składzie zdecydowali się przebyć półmaraton Magdalena oraz Michał Niesler, bowiem w trakcie przemierzania trasy towarzyszyły im dwie córeczki. - Bardzo lubimy razem biegać dlatego i tym razem zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w półmaratonie z dziećmi. Nie będziemy oryginalni: trasa biegu jest niesamowicie urokliwa i doskonała dla przeróżnych aktywności fizycznych a także do rodzinnego spędzania czasu, co bardzo lubimy. Świetna atmosfera, pogoda na szczęście dopisała! – mówią Magdalena i Michał Niesler. 

Oprócz organizatora imprezy, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w przygotowanie biegu zaangażowały się Urząd Miast Kuźnia Raciborska i OSP Kuźnia Raciborska. Po raz kolejny półmaraton wsparła także firma RAFAMET S.A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem przewidziano osobną kategorię dla najlepszych pracowników kuźniańskiej Spółki.

Jednym z przedstawicieli firmy RAFAMET S.A., który stanął na podium był Paweł Sułecki, Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej RAFAMET S.A. - Bardzo urokliwa trasa, sprzyjająca pogoda i oczywiście niepowtarzalna atmosfera. Co więcej, w tym samym czasie odbywał się w Warszawie inny bieg, jednak zdecydowałem, że przyjadę na Śląsk i pobiegnę w Kuźni Raciborskiej czego absolutnie nie żałuję – mówił po ukończeniu trasy Paweł Sułecki dodając jednocześnie, że niezmiernie ceni wsparcie jakiego firma RAFAMET S.A. udziela lokalnym inicjatywom. - Promocja zdrowego stylu życia, sportu, spędzania wspólnego czasu to coś niesamowicie ważnego i cieszę się, że RAFAMET S.A. tak aktywnie włącza się w taką formę pomocy. To bardzo ważne! – dodał Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej RAFAMET S.A.

Pamiątkowe koszulki i medale to już tradycja!

Pamiątkowe koszulki zostały zaprezentowane na spotkaniu prasowym przed biegiem. Tajemnicą pozostawał jednak wygląd medali wręczanych biegaczom na mecie. Sportowcy się nie zawiedli: na ich szyi zawisły przestrzenne medale o oryginalnym designie. Pamiątki te zostały bardzo dobrze ocenione i z pewnością będą przypominać o leśnym bieganiu w Kuźni Raciborskiej. 

Wszyscy mogli zabrać do domu także inną, nietypową nagrodę, tj. sadzonki drzew rozdawane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Dla zawodników, poza wodą i napojami izotonicznymi, przygotowano także posiłek regeneracyjny. 

Upominki czekały nie tylko na najlepszych w kategoriach wiekowych i open. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (współorganizator biegu) zadbało o nagrodę dla Pracownika Służb Leśnych, który najszybciej pokona trasę. 

***

RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. kom. 690 449 064

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »