Technologie » Komputery

Vattenfall Distribution Poland wdraża system analityczny Oracle Business Intelligence

Oracle Polska poinformował, że w Vattenfall Distribution Poland SA w 2010 roku rozpoczęło się wdrażanie systemu analitycznego Oracle Business Intelligence Enterprise Edition Plus w wersji 11g.

System jest wdrażany przez konsultantów firmy BI Insight SA, partnera Oracle Polska.

System analityczny Oracle zaspokoi potrzeby Vattenfall Distribution Poland, pozwalając generować raporty i analizy na potrzeby poszczególnych departamentów.

Jako komponent dodatkowy systemu, wdrożony został produkt Oracle Data Integrator, narzędzie z rodziny ETL służące do zasilania baz danych oraz do integracji informacji pochodzących z różnych systemów informatycznych.

System Oracle Business Intelligence został w pierwszej fazie wdrożony w obszarach opracowania raportów z działalności podstawowej Vattenfall Distribution Poland oraz stworzenia pulpitów informacyjnych. System Oracle gromadzi dane, które pochodzą z różnych obszarów działalności Spółki i są integrowane na poziomie hurtowni danych.

Podstawowe cechy pakietu Oracle, które są szczególnie cenione przez użytkowników, to ciągły i szybki dostęp do kompleksowej informacji o charakterze zarządczym, przejrzysta forma prezentacji i nawigacji, łatwa publikacja raportów, proste definiowanie zasad działania oraz możliwość dostępu do systemu dzięki przeglądarce internetowej.

"Wdrożenie Oracle BI jako wiodącej platformy raportowania to korzyść dla organizacji: budowanie pulpitów informacyjnych jest efektywniejsze, a fakt, że platforma jest standardem pozwala nam budować wewnętrzne kompetencje i ograniczać koszty związane z rozwojem modułów raportowania" - komentuje Krzysztof Osiński, kierownik Działu Strategii Informatyzacji w Vattenfall Distribution Poland. "Zaletą modelu raportowania w produkcie Oracle jest dokonywanie analiz w czasie rzeczywistym na podstawie aktualizowanych danych; dzięki temu można na bieżąco obserwować zmiany zachodzące w procesach biznesowych w firmie".

"Wdrożenie zintegrowanej platformy analitycznej jest pierwszym krokiem pozwalającym na kompleksową analizę sytuacji i zaplanowanie efektywnych działań w przedsiębiorstwie" - mówi Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu w firmie BI Insight. "Liczymy, że nasze doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań wspomagających zarządzanie w organizacjach, kompetencje w zakresie Business Intelligence w połączeniu z platformą Oracle Business Intelligence, przyniosą wymierne efekty".

Oracle Business Intelligence to kompleksowy i zintegrowany zestaw narzędzi analitycznych, zapewniający użytkownikom wgląd w wyniki analiz biznesowych oraz umożliwiający im samodzielny dostęp do informacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Pakiet Oracle BI składa się z kilku produktów, które mogą być wykorzystywane razem lub niezależnie od siebie:

  • BI Server - serwer zapytań i analiz, umożliwiający łączenie danych relacyjnych, danych ze źródeł OLAP oraz pobieranych z aplikacji biznesowych.
  • Answers - narzędzie do tworzenia zapytań i analiz na żądanie, które operuje na danych zebranych z wielu źródeł.
  • Interactive Dashboards - interaktywne pulpity informacyjne umożliwiające użytkownikom podejmowanie decyzji dzięki spersonalizowanym raportom danych.
  • Publisher - mechanizm raportowania umożliwiający tworzenie i dystrybucję raportów na podstawie danych z wielu źródeł.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »