Kultura, sztuka » Kultura

VIDICAL 2010 w Muzeum Plakatu

VIDICAL 2010 w Muzeum Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
W lutym Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę najlepszych prac, które wzięły udział w VI Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy oraz Kart Świąteczno – Noworocznych VIDICAL 2010.

4 lutego 2010 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników VI Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2010. W tym dniu o godz. 13.00 odbędzie się też wernisaż wystawy prezentującej najlepsze prace konkursowe. Wystawa potrwa do 28 lutego 2010 r. Nadesłane prace będą oceniane w czterech kategoriach: kalendarz plakatowy, wieloplanszowy, zdzierak oraz w kategorii „inne”, w którą wpisują się kalendarze książkowe, biurkowe oraz listkowe.

Jak co roku, fani kalendarzy, poza konkursowymi prezentacjami, będą mieli okazję zobaczyć też te kultowe – Pirelli i Michael Huber oraz wybrane karty z kalendarza Heidelberg/JAGDA „365 dni szczęścia”. 

W tym roku najlepsze dzieła zostały wybrane przez jury w składzie: prof. Stanisław Wieczorek z warszawskiej ASP – Przewodniczący Jury, Piotr Dumała – grafik, Chris Niedenthal – fotograf, Witold Niemiec – poligraf i Wiesław Ochman – artysta operowy. Najlepsze karty świąteczno-noworoczne i kalendarze roku w różnych kategoriach są wybierane przez wybitne osobistości kultury i sztuki pod przewodnictwem prof. Stanisława Wieczorka. Wśród dotychczasowych członków jury możemy znaleźć takie nazwiska jak: Waldemar Świerzy, Franciszek Starowieyski, Janusz Stanny, Allan Starski, Jan Jaromir Aleksiun, Władysław Pluta, Józef Wilkoń, Szymon Kobyliński, Janusz Kobyliński, Tomasz Tomaszewski, Erazm Ciołek, Krzysztof Gierałtowski, Tomasz Sikora, Tadeusz Rolke, Xymena Zaniewska, Czesław Niemen, Ferdynand Ruszczyc i inni. 

Konkurs zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród wydawców, projektantów, grafików, fotografików oraz poligrafów, ale także szerszej publiczności. Nadsyłane prace z roku na rok są na coraz wyższym poziomie mimo, że VIDICAL to impreza typu non – profit, a nagrody mają charakter wyłącznie honorowy. 

Wystawa 
Otwarcie wystawy: 5 lutego 2010 r., godz. 10.00 
Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2010 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »