Dom » Budownictwo
Virtual Reality w branży deweloperskiej?
Czym jest inwestycja bez wizualizacji
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Rynek mieszkaniowy cechuje się wysoką dynamiką, czego przykładem jest III kwartał 2016 r., w którym wprowadzono do sprzedaży łącznie ponad 14 tysięcy mieszkań. Zmienna sytuacja gospodarcza oraz ranga inwestycji sprawiają, że reklama nieruchomości staje się coraz większym wyzwaniem dla deweloperów. Ulotki, banery, billboardy oraz inne, standardowe formy reklamy nie są już wystarczającymi środkami przekazu, które umożliwią wyróżnienie się na rynku.
- Pomimo że żyjemy w erze społeczeństwa wizualnego, coraz więcej ludzi ma problem z wyobraźnią przestrzenną. Inwestycja na papierze to dla zdecydowanej większości ludzi jedynie techniczny rzut, z którego niewiele da się wyczytać, nie będąc w branży budowlanej - mówi Agnieszka Glanowska, dyrektor ds. marketingu w grupie deweloperskiej Sento. Zatem to właśnie różnego rodzaju makiety oraz wizualizacje ułatwiają wyobrażenie sobie swojego przyszłego “M”- dodaje.
Gdy budowa nie jest jeszcze ukończona
Jak powszechnie wiadomo, zdecydowana większość lokali sprzedaje się już na etapie budowy (w zależności od dewelopera oraz lokalizacji inwestycji, wartość ta szacowana jest na średnim poziomie 50% mieszkań). Osoby zainteresowane kupnem własnego “M” niejednokrotnie nie mają możliwości oglądnięcia mieszkania w jego finalnej wersji, przed dokonaniem zakupu. Rozwiązaniem na powyższy problem może być technologia Virtual Reality, która za pomocą specjalnych okularów umożliwia wizualizację zarówno poszczególnych pomieszczeń, jak i całości inwestycji.
Jak działa wirtualna rzeczywistość?
Obraz VR tworzony jest w oparciu o nowoczesną technologię, która za pomocą okularów i aplikacji umożliwia odtworzenie świata realnego. Wizualizacje konstruowane są na podstawie faktycznych parametrów, dzięki czemu umożliwiają prezentację przestrzeni w wirtualnej rzeczywistości ze stuprocentową dokładnością. Bazą do nich są oczywiście plany architektoniczne oraz wytyczne projektantów i konstruktorów, by w jak najwierniejszy sposób odwzorować przyszły wygląd nieruchomości.
VR a prezentacja inwestycji
- Wizualizacje w wirtualnej rzeczywistości są dużo bardziej realistyczne niż te w formie papierowej. Umożliwiają osobom szukającym własnego mieszkania, łatwiejszą ocenę wielkości poszczególnych pomieszczeń, zobaczenie lokali w różnych odsłonach oraz porównanie rozkładów i metraży mieszkań - tłumaczy Agnieszka Glanowska.
Ponadto, Virtual Reality umożliwia prezentację lokali w różnych aranżacjach, o dowolnej porze dnia, dostosowanych do indywidualnych preferencji, takich jak na przykład kolor ścian, czy rodzaj armatury łazienkowej, co jest szczególnie ważne w przypadku kupna mieszkania z wykończeniem. Wszystko to sprowadza się do faktu, że osoba szukająca mieszkania, nie musi już liczyć jedynie na swoją wyobraźnię, ale może zobaczyć realny obraz inwestycji dzięki VR.
Niezliczona ilość możliwości
VR to technologia posiadająca liczne użyteczne funkcje, przydatne zarówno przy kupnie, jak i planowaniu aranżacji lokalu. Jedną z najbardziej cenionych są oczywiście spacery wirtualne, które obrazują przestrzeń w skali 1:1.
- Umożliwiają one zwiedzanie całości nieruchomości, łącznie z częściami wspólnymi takimi jak klatki schodowe, czy tereny zielone, pomimo iż zazwyczaj nie zostały one jeszcze fizycznie zbudowane. Za pomocą specjalnego oprogramowania do VR mamy możliwość prezentacji mieszkań w cyklu dniowym, tak by klient mógł zobaczyć, jak oświetlone są lokale o różnych porach dnia, a nawet spojrzeć przez okno i zobaczyć realny widok z przyszłego balkonu. Wiele osób docenia sposobność obejrzenia okolicy inwestycji wraz z przyległą infrastrukturą, taką jak drogi, parki, linie tramwajowe itp.- wyjaśnia przedstawiciel dewelopera Sento. - VR stanowi bardzo dobre rozwiązanie architektoniczne, gdy na etapie budowy niemożliwym jest oprowadzenie klienta po inwestycji oraz mieszkaniu pokazowym- dodaje.
Rewolucyjne rozwiązania technologiczne potrafią niejednokrotnie być bardzo użyteczne i wnosić dużą wartość w różne dziedziny gospodarki. Pomimo inżynierskiego charakteru, branża nieruchomości zyskuje nowy wymiar dzięki VR, który ułatwia klientom wizualizacje tak ważnej inwestycji, jaką jest zakup mieszkania.
Nadesłał:
katarzynabarton
|
Komentarze (0)