Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars zwiększy produkcję w związku z ogromnym popytem na model XC40

Volvo Cars zwiększy produkcję w związku z ogromnym popytem na model XC40
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars otrzymało niemal 80 000 zamówień na nowy, obsypany nagrodami kompaktowy SUV XC40 i aby sprostać popytowi, zwiększa produkcję w Europie i Chinach.


W związku z ogromną popularnością triumfatora w konkursie na Samochód Roku, produkcja zostanie zwiększona w fabryce w Gandawie, ale Volvo Cars doda również jeszcze w pierwszej połowie roku możliwości wytwarzania XC40 na taśmach fabryki Luqiao w Chinach.

Ponadto Volco Cars ogłosiło dziś, że nawiązując do ogromnej popularności swoich małych modeli, wprowadzi nowe modele budowane na nowej platformie Compact Modular Architecture (CMA), zastępujące obecny model V40.

– Sukces XC40 przekroczył nawet najbardziej optymistyczne z naszych założeń – powiedział Håkan Samuelsson, president i CEO Volvo Cars. – Segment małych SUV-ów to dziś najszybciej rozwijający się segment branży motoryzacyjnej i dzięki tym dodatkowym modelom opartym na CMA spodziewamy się jeszcze bardziej skorzystać na tym trendzie.

Wśród nowych modeli opartych na CMA będą samochody w pełni elektryczne, które będą sprzedawane globalnie, we wszystkich głównych regionach. Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym terminie. XC40 został wprowadzony na rynek pod koniec 2017 r. Spotkał się ze znakomitym przyjęciem i jako pierwszy model Volvo w historii zdobył w marcu 2018 r. tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Nowy XC40 to pierwszy model zbudowany na nowej platformie Volvo Cars – CMA. Platforma powstała we współpracy z Geely Holding. CMA zapewnia Volvo Cars odpowiednie ekonomiczne zaplecze w tym segmencie.

W marcu Volvo Cars ogłosiło, że będzie produkować samochody dla swojej siostrzanej marki Lynk & Co w fabryce w Gandawie. Podobnie jak XC40, pierwszy model Lynk & Co powstanie na platformie CMA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »