Motoryzacja » Samochody

Volvo V70 DRIVe z pięcioma gwiazdkami w ekoteście ADAC

Volvo V70 DRIVe z pięcioma gwiazdkami w ekoteście ADAC
Zobacz więcej zdjęć »
ADAC - największa organizacja motoryzacyjna na świecie, w organizowanym corocznie ekoteście przyznała pięć gwiazdek samochodowi Volvo V70 1.6D DRIVe. Volvo V70 z silnikiem diesla jest pierwszym w historii autem zasilanym paliwem konwencjonalnym, które otrzymało w ekologicznym badaniu, pięć gwiazdek.

W większości testów Volvo V70 osiągnęło najniższy poziom emisji dwutlenku węgla wśród wszystkich aut w swojej klasie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Spośród ponad tysiąca modeli samochodów przetestowanych przez ekspertów technologicznych ADAC, zaledwie trzy inne modele osiągnęły tak samo dobre rezultaty jak V70 DRIVe - z czego dwa auta to modele hybrydowe, a trzecie jest zasilane gazem.

Testy zostały przeprowadzone w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego, a modele samochodów oceniono według kilku parametrów. Poza poziomem emisji dwutlenku węgla i cząstek stałych, testowano także między innymi wydajność systemu klimatyzacji.

Jedną z najważniejszych wartości dla Volvo jest ekologia. Od wielu lat pracujemy nad obniżeniem emisji spalin oraz CO2 do atmosfery. Cieszymy się, że nasze działania nie idą na marne i są doceniane przez takie organizacje, jak ADAC. ­- powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

ADAC to największy w Niemczech i w Europie automobilklub, zrzeszający ponad 15 mln członków. Automobilklub pierwsze ekotesty przeprowadził w 2003 r. Więcej informacji o organizacji oraz ekotestach, można znaleźć na stronie: www.adac.de/ecotestRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »