Społeczeństwo » Społeczeństwo

W bajkowym świecie marzeń – charytatywna akcja dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

„Malowana Noc” to specjalna akcja charytatywna dla Centrum Zdrowia Dziecka, w którą angażują się wolontariusze Fundacji Art Transfer. Czwarta już edycja spotkań z małymi pacjentami odbędzie się za miesiąc, 3 grudnia 2015 roku. Ambasadorem wydarzenia jest Martyna Wojciechowska.

„Malowana Noc” to nazwa wyjątkowych warsztatów dla małych pacjentów przebywających na różnych oddziałach klinicznych jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce - Centrum Zdrowia Dziecka. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Art Transfer, która już po raz czwarty organizuje wydarzenie w podwarszawskim Międzylesiu.

– Poprzez naszą inicjatywę, chcieliśmy pomóc dzieciom zapomnieć o bólach i trudach pobytu w szpitalu w czasie, kiedy ich rówieśnicy zaczynają cieszyć nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia – tłumaczy Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Art Transfer. – Nasze warsztaty to bardzo przemyślana edukacyjnie formuła - polegają na wykonaniu pracy plastycznej, związanej w tym roku tematycznie z „Alicją w Krainie Czarów”. Rozpoczynamy od czytania fragmentów książki Lewisa Carrolla oraz dyskusji, zapoznajmy też dzieci z  reprodukcjami dzieł sztuki, aby potem przejść do części praktycznej – dodaje.

Dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka organizatorzy „Malowanej Nocy” przygotowali także wiele innych atrakcji, m.in. spektakl Teatru 59 min. „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Jolanty Sikorskiej oraz pokaz iluzjonisty.  

Ambasadorem tegorocznej edycji „Malowanej Nocy” jest Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna „National Geographic”. Akcję wspierają również: portale Czasdzieci.pl, Miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Przedszkolak.pl, Babyonline.pl, magazyn „Mamo, to Ja” oraz Stowarzyszenie Historyków Sztuki, którzy objęli wydarzenie swoim patronatem.

„Malowana Noc” jest akcją całkowicie charytatywną – w jej ramach Fundacja Art Transfer współpracuje z wieloma wolontariuszami i sponsorami, dla których liczy się
bezinteresowna pomoc dzieciom w spełnianiu ich marzeń. Fundacja wciąż gromadzi fundusze, materiały i szuka wolontariuszy. Sponsorami 4. edycji „Malowanej Nocy” są firmy: Interface, Motocyklowe Centrum Serwisowe, Druk24h.pl, Papirus Studio, Remote Service Desk. Jednym z partnerów tegorocznych warsztatów jest również Teatr 59 min.

Więcej informacji o akcji charytatywnej „Malowana Noc” na stronach:

https://www.facebook.com/malowananoc

http://malowananoc.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja Art Transfer
http://www.arttransfer.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »