Kultura, sztuka » Kultura

W Galerii Sfera sztuka nie ma granic

W Galerii Sfera sztuka nie ma granic
Zobacz więcej zdjęć »
10 października w Galerii Sfera rozpoczyna się wystawa „Kultura bez granic – sztuka bez ograniczeń”. Jej autorami są uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej.
Prezentowane prace wykonano różnymi technikami, między innymi: suchymi pastelami, kalko-grafem, monotypią czy wydzieranką. Wiele z nich zostało nagrodzonych w konkursach plastycznych na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

Jak podkreślają organizatorzy wystawy, poprzez działalność artystyczną uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mają możliwość rozwoju zainteresowań i uzdolnień plastycznych oraz doskonalenia umiejętności manualnych. – To bardzo ważne, aby młodzi ludzie, dla których los nie zawsze jest łaskawy, mogli realizować swoje artystyczne pasje. Cieszymy się, że gościmy wystawę w naszej galerii i jesteśmy przekonani, że spodoba się ona wszystkim odwiedzającym naszą galerię – mówi Joanna Bierówka, manager ds. marketingu Galerii Sfera.


Wystawę można oglądać w holu galerii I. Potrwa do 16 października. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ew_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »