Dom » Budownictwo

W jakich warunkach terenowych może pracować mini żuraw? Przewodnik

W jakich warunkach terenowych może pracować mini żuraw? Przewodnik
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele ciężkich maszyn budowlanych nie może pracować na wymagającym terenie. Przeszkodą jest ich słaba przyczepność, duża masa, ograniczona mobilność. Z tymi wyzwaniami nie musi się mierzyć mini żuraw uchodzący za niezwykle kompaktowy sprzęt do zadań specjalnych.

Poradzi sobie zarówno na grząskim gruncie, jak również na znacznych wysokościach. Zobacz, do jakich zadań możesz go wykorzystać.

Duże okna w domu gwarantują fenomenalne widoki, w biurze dają dostęp do światła dziennego, a przeszklone witryny w sklepie gwarantują lepszą ekspozycję towaru. Zanim jednak będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zaletami, jakie daje to rozwiązanie, musisz rozwiązać kwestię montażu szyb. To wymagające zadanie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z miejscem położonym na wzniesieniu lub w centrum, przy innych budynkach, gdzie pole manewru jest bardzo ograniczone. Wtedy z pomocą przybywa mini żuraw – kompaktowy sprzęt do zadań specjalnych.Praca w trudnych warunkach terenowych

Zdarza się, że okna trzeba zamontować w budynku usytuowanym na wzniesieniu, gdzie dojazd jest trudny, a pole manewru mocno ograniczone. W takiej sytuacji najlepszym wyborem okaże się żuraw na gąsienicach. Takie wyposażenia zapewnia świetną przyczepność nawet na grząskim czy nierównym podłożu.

Parametrem, który definiuje system pracy maszyny jest też kąt obrotu. Czasem maszyna może się obracać o 360 stopni wokół własnej osi, innym razem wartość ta wynosi 337 stopni, ale to wciąż bardzo dużo. Ze względu na swój potencjał doskonale nadaje się więc do prac na górzystych terenach, gdzie wznoszone są bloki mieszkalne, domy jednorodzinne i luksusowe rezydencje.Żuraw do pracy na ograniczonym obszarze

Mini żurawie są lekkie i kompaktowe – przykładem jest choćby BG Lift M250, który łącznie z wciągarką i wysięgnikiem mierzy zaledwie 3,42 m x 0,78 m x 1,79 m. Niska waga i niewielki rozmiar to najważniejsze cechy, które wyróżniają je na tle konkurencji, pozwalając na pracę nawet na ograniczonej przestrzeni. Maszyny są zwrotne, precyzyjne, zmieszczą się nawet w ciasnych przejściach czy małych wnętrzach (zasilanie elektryczne oznacza brak spalin, czyli możliwość użytkowania także w pomieszczeniach zamkniętych). Większość z nich przejeżdża przez światło drzwi wynoszące 80 cm.

Skoro urządzenia nadają się do użytku wewnętrznego, to znaczy, że można je wykorzystać do wielu prac nie tylko przy montażu okien czy w pracach ogrodowych. Żuraw gąsienicowy okaże się nieoceniony w usuwaniu figur, wielkich obrazów np. w kościołach czy muzeach, a także podczas relokacji hal czy magazynów. Niska waga sprawia, że nie stanowi on nadmiernego obciążenia dla posadzki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »