Kultura, sztuka » Muzyka

W murach Pałacyku RAFAKO zabrzmiał blues

W murach Pałacyku RAFAKO zabrzmiał blues
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 10-11 kwietnia w Raciborzu odbyła się siódma edycja Festiwalu Motywy Bluesa. Dwudniowa podroż po świecie gitarowego bluesa zakończyła się koncertem duetu Eddie'go Taylor'a Jr & Harsh Guitar Mark w murach reprezentacyjnego Domu strzeleckiego RAFAKO.

Festiwal Motywy Bluesa to przedsięwzięcie, które już na stałe wpisało się w kalendarz wiosennych imprez, organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest artysta, muzyk Marek Wojtowicz. Chociaż blues nie należy do popularnego gatunku muzyki granej w radiu i telewizji, każdego roku koncerty gromadzą pełną widownię. Tak też było i tym razem. Siódma edycja festiwalu zgromadziła pełną salę miłośników bluesowych dźwięków: pierwszego dnia w RCK, a następnego w tzw. „pałacyku” RAFAKO.  
Podczas tegorocznej edycji dominował gitarowy blues. Pierwszego dnia wystąpił Tomasz Kruk oraz duet Eleonor Ellis i Damian Luber. Drugiego dnia festiwal przeniósł się z desek RCK do „pałacyku” RAFAKO. Tam bluesowe emocje swoim występem rozgrzała delikatna blondynka Little Gi, czyli Katarzyna Maliszewska. - Kasia to niezwykła artystka. Przez wiele lat poszukiwała swojej muzycznej przystani. Grała nawet muzykę klasyczną, ale dopiero w dźwiękach bluesa i jazzu odnalazła siebie i swoje miejsce - tak zapowiedział występ Katarzyny Maliszewskiej Marek Wojtowicz.
Po blisko godzinnej dawce gitarowego brzmienia w wykonaniu Little Gi, przyszedł czas na występ gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu, czyli Eddiego Taylora Juniora, który wystąpił w duecie z Harsh Guitar Mark, czyli Markiem Wojtowiczem.
- Eddie Taylor Jr to syn znanego chicagowskiego bluesmana Eddie Taylora seniora. Zaprosiłem go na nasz festiwal, bo to znakomity muzyk. Nigdy wcześniej nie był w Polsce, dlatego tym bardziej cieszę się, że przyjął moje zaproszenie. Przyleciał dziś rano, więc nie mieliśmy dużo czasu na wspólną próbę, ale mam nadzieję, że występ będzie udany - mówił przed rozpoczęciem koncertu Marek Wojtowicz. Sam muzyk z Chicago był wyraźnie zadowolony, że może zagrać dla raciborskiej publiczności. - Blues to historia całego mojego życia. Mamy wspólną pasję z ojcem, co sprawia, że jesteśmy sobie bardzo bliscy. Dziś zagram ze wspaniałym artystą, jakim jest Marek Wojtowicz. Mam nadzieję, że koncert się spodoba - powiedział przed występem Eddie Taylor. 

Warto dodać, że RAFAKO S.A. to wieloletni partner tego przedsięwzięcia. - Z RAFAKO współpracujemy od czwartej edycji festiwalu. Cieszymy się, że tak duża, prężnie działająca firma wspiera naszą inicjatywę. Wiemy, że blues to specyficzny gatunek muzyki, trafiający do węższego grona odbiorów niż muzyka rozrywkowa. Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni RAFAKO za pomoc przy organizacji festiwalu i mam nadzieję, że podczas organizacji kolejnych edycji będzie ona nadal owocować - podsumował Marek Wojtowicz.


***

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***

KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »