Dom » Wnętrza

W poszukiwaniu wrażeń – trendy z targów w Mediolanie według Interprint

W poszukiwaniu wrażeń – trendy z targów w Mediolanie według Interprint
Zobacz więcej zdjęć »
Dekory Interprint znalazły się na wielu stoiskach tegorocznych targów ISaloni w Mediolanie wpisując się znakomicie w aktualne trendy.

Tegoroczne targi w Mediolanie można by podsumować stwierdzeniem: dużo wrażeń. I nie chodzi tu wyłącznie o całościowe podsumowanie, bo nowych pomysłów idei i projektów nigdy tam nie brakuje, ale też o zamysł wpisany przez projektantów w pokazywane w tym roku meble i koncepcje wyposażenia wnętrz.
Zaskoczenie, różnorodność, złożoność, kontrast albo wręcz przeciwnie – subtelne przejścia kolorystyczne, bogate, trójwymiarowe faktury, nowe materiały – najnowsze propozycje światowych marek wnętrzarskich zdają się celowo dostarczać nam całej gamy wrażeń, gdy na nie patrzymy, gdy ich dotykamy, gdy próbujemy z nich korzystać.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Hity na stoiskach
Propozycje Interprint pojawiły się na wielu targowych stoiskach. Firmy Scavolini i Febal pokazały kuchnie z wykorzystaniem dekoru Louvre (ekskluzywnego dla firmy Cleaf). Dekor Onewood w czterech wersjach kolorystycznych pojawił się m.in. na stoiskach Stosa Cucina i Del Tongo. Równie chętnie wykorzystywany był Swiss Elm – zarówno w meblach mieszkaniowych, jak i kuchennych. Inny dekor wiązowy, Tramoto Elm został użyty m.in. przez firmę Caccaro. Dekory dębowe zależnie od swojego charakteru znajdowały zastosowanie w projektach mebli różnych marek: Alfemo (Arizona Oak), Kilim (Burlington Cut), Gautier Furniture (Bansted Cut). W kuchniach Alfemo pojawiły się także takie dekory jak Metallic Brown, Bob`s Pine i Pacyfic Yew.
Zgodnie z wcześniej wspominaną zasadą kontrastu to, co naturalne, tak jak drewno czy kamień, łączy się z tym, co stworzone przez człowieka – np. z betonem. Ten materiał został już chyba całkowicie zaanektowany przez świat wnętrz: pojawia się we wszelkich możliwych wariantach: gładki, szlifowany, szorstki, porysowany, biały, szary, brązowy…. Swoją szarą kolorystyką „zaraża” skutecznie inne materiały. Interprint też ma tu swoją propozycję – dekor Concrete.

Ślady czasu
Czyżby to oznaczało, że miejską przestrzeń uznajemy już za środowisko naturalne? Chyba nie do końca, bo z drugiej strony nadal mocno obecne jest drewno i to drewno w surowej, bardzo naturalnej postaci. Ten trend widoczny jest zarówno w przypadku litego drewna (często pojawia się ono jako „klejnot” – np. element blatu kuchennego lub blatu stołu), jak i w dekorach naśladujących drewno – coraz wierniej oddaja one nie tylko wygląd samego drewna, ale także ślady jakie pozostawiają na nim deszcz i słońce, obróbka, upływ czasu. Naturalne ślady zużycia eksponowane są także na powierzchniach metalicznych i na bardzo modnych naśladujących je dekorach. W tym roku zwłaszcza na ekspozycji Eurocucina można było zauważyć popularność miedzi i dużą ilość wykonanych z niej elementów: kuchennych akcesoriów, okuć, naczyń i innych przedmiotów. Interprint również uwzględnia ten trend proponując  w miedzianym wybarwieniu dekor Oxid.

Drewno z nutką szarości
Jeśli chodzi o popularne w tym roku gatunki drewna, to trzeba przyznać, że nadal królują te z klimatu umiarkowanego – dobrze nam znane dąb, jesion, wiąz, orzech. Pewnym novum w tym zestawie jest powrót drzew iglastych: sosny, świerku i nieco bardziej już egzotycznej daglezji. Dąb pojawia się w wydaniu rustykalnym – naturalnym z elementami wcześniej wspomnianego „used look”, ale także w ciemnobrązowych wybarwieniach, które pozwalają go stosować wymiennie z orzechem. Orzech z kolei przybiera coraz bardziej różnorodne postacie. Jest już nie tylko elegancki, regularny czy paskowany, ale także bywa rustykalny, z kwiatami i sękami – taki jak w dekorze Maxim Interprint. Jesion i wiąz są mocno bielone, poszarzane lub pozostawiane w naturalnym, jasnym kolorze. Dobrym przykładem takiej kolorystyki jest dekor Swiss Elm. Kolorystycznym manipulacjom podlegają też drzewa iglaste. Aby odświeżyć ich look i uczynić go zgodnym z aktualnymi trendami często nadawane są im srebrzyste, białe, szare i szarobrązowe, chłodne odcienie. Wystarczy zresztą popatrzeć na dekory Ida i Katthult by zauważyć jak przejawia się ten nurt.
Bogactwo wrażeń to również ciekawe, różnorodne struktury dostarczające nam przyjemnych haptycznych doznań, budujące wrażenie autentyczności dzięki synchroniczności z dekorami. Ciekawym zjawiskiem są faktury inspirowane splotami tkanin – pozwalają osiągnąć modny efekt tapicerskiego wykończenia, a jednocześnie pozwalają zachować praktyczne walory powierzchni.


Dodatkowych informacji udziela:

Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »